fbpx
15 C
Olsztyn
wtorek, 26 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Znamy datę Pikniku Lotniczego w Gryźlinach

OlsztynZnamy datę Pikniku Lotniczego w Gryźlinach

Siódmy Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach odbędzie się 15 czerwca.

reklama
Organizatorzy prowadzą w tej chwili negocjacje z gwiazdami i zespołami akrobacyjnymi z kilku krajów europejskich m.in. z Niemiec, Łotwy, Szwecji, Litwy, Czech, czy Polski.

W olsztyńskim starostwie od kilku miesięcy trwają przygotowania do kolejnej edycji największego podniebnego wydarzenia na Warmii i Mazurach. Siódmy Rodzinny Piknik Lotniczy odbędzie się w tym roku w niedzielę 15 czerwca, czyli nieco wcześniej niż to miało miejsce w poprzednich latach.

Zmianę terminu imprezy lotniczej wymusił kalendarz ogólnopolskich pokazów lotniczych. W pierwotnie zaplanowanym terminie, czyli w okolicach początku kalendarzowego lata, wpisał się Płocki Piknik Lotniczy.

reklama

– Dlatego żeby nie nakładać imprez na siebie podjęliśmy decyzję, że piknik w Gryźlinach odbędzie się w niedzielę 15 czerwca – mówi Jakub Woźniak, pełnomocnik starosty ds. lądowiska w Gryźlinach. – Już teraz zapraszam do Gryźlin wszystkich miłośników awiacji, ale także całe rodziny do spędzenia wolnego czasu na kocykach rozłożonych na świeżo skoszonej trawie.

Organizatorzy prowadzą w tej chwili negocjacje z gwiazdami i zespołami akrobacyjnymi z kilku krajów europejskich m.in. z Niemiec, Łotwy, Szwecji, Litwy, Czech, czy Polski.

reklama

– Na gryźlińskim niebie pokażą się osoby i statki powietrzne, jakich jeszcze na Warmii nie było – zapowiada Jacek Niedźwiecki, p.o. kierownika Biura Koordynacji Promocji w olsztyńskim starostwie. – Prowadzimy też rozmowy z Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych w sprawie udziału samolotów bojowych Sił Powietrznych i Marynarki Wojennej.

Ważna wiadomość dla zmotoryzowanych! Ruszyła już procedura uruchomienia tymczasowego przejazdu kolejowego w Gryźlinach, co sprawdziło się w organizacji dojazdów na piknik w ubiegłym roku. Jak co roku planowane są też darmowe pociągi, które dowiozą na imprezę lotniczą mieszkańców Olsztyna i Olsztynka. Organizatorzy szukają też sponsorów i wystawców, którzy chcą pojawić się ze stoiskami w Gryźlinach.

– Każda dodatkowa złotówka pozwoli nam uatrakcyjnić program pikniku, dlatego zachęcamy do współpracy – zaprasza Jakub Woźniak.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia