fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 29 stycznia, 2022
reklama

Kobieta złamała nogę na śliskim chodniku

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

W nocy 47-latka przewróciła się na śliskim chodniku w centrum tak nieszczęśliwie, że złamała nogę. Leżącej na chodniku kobiecie pomogli policjanci.

Do zdarzenia doszło po godz. 22 w centrum Ornety na Warmii. Policjanci z patrolu zauważyli, że na chodniku leży kobieta. Temperatura powietrza wynosiła wtedy minus 8 stopni.

„Policjanci podeszli do kobiety. Okazało się, że upadła na śliskim chodniku. Gdy zobaczyli, że ma nienaturalnie wygiętą nogę wezwali karetkę i przykryli ją kocami, bo było bardzo zimno” – poinformowała policja z Lidzbarka Warmińskiego. Okazało się, że 47-latka miała otwarte złamanie i trafiła do szpitala.

reklama

Kobieta, do której podeszli policjanci sama nie wezwała sobie pomocy. Nie wiadomo, jak długo leżała na chodniku, uskarżała się na silny ból.

„Zwracamy się z prośbą, aby nie być obojętnym na ludzką krzywdę, czasem jeden telefon może uratować życie” – zaapelowała policja.

Czytaj też:  Ustalono przyczynę śmierci 38-latka znalezionego na drodze

Podkreślono także, że na właścicielach nieruchomości ciąży obowiązek odśnieżania chodników i utrzymywania ich w takim stanie, by można było po nich bezpiecznie chodzić. „Zgodnie z art. 117 kodeku wykroczeń, kto nie utrzymuje czystości i porządku w obrębie nieruchomości, nie wykonuje swoich obowiązków lub nie stosuje się do wskazań i nakazów wydanych przez właściwe organy, podlega karze grzywny do 1 500 złotych albo karze nagany. Osoba, na której ciążą przedmiotowe obowiązki, ponosić może także odpowiedzialność cywilnoprawną za wypadki zaistniałe na obszarze nieruchomości” – podkreślono.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama