fbpx
-0 C
Olsztyn
wtorek, 29 listopada, 2022
reklama

59-latek zakażony koronawirusem zatrzymany bez maseczki w sklepie

Działdowo59-latek zakażony koronawirusem zatrzymany bez maseczki w sklepie

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W jednym ze sklepów dzielnicowy wylegitymował 59-latka, który nie przestrzegał obowiązku noszenia maseczki. Okazało się, że mężczyzna był objęty izolacją po pozytywnym wyniku testu na COVID-19 – podała policja.

Według policji 59-letni mieszkaniec Działdowa zwrócił na siebie uwagę dzielnicowego, bo chodził po sklepie bez maseczki. Funkcjonariusz wylegitymował go. Okazało się, że mężczyzna został wcześniej objęty izolacją domową w związku z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19.

„Mężczyzna wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością. Sprawdzenie w bazach potwierdziło, że powinien przebywać w odosobnieniu do północy tego dnia” – podała policja.

Działdowianin będzie odpowiadał za złamanie zasad izolacji. Za przestępstwo narażenia na utratę życia lub zdrowia innych osób, kodeks karny przewiduje od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Naukowiec UWM zbadał czy jelenie uczestniczą w rozprzestrzenianiu wirusa SARS-CoV-2

W przypadku naruszenia obowiązku hospitalizacji, kwarantanny lub izolacji – związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem lub zwalczaniem COVID-19 – państwowy powiatowy inspektor sanitarny może w drodze decyzji administracyjnej nałożyć karę do 30 tys. zł.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze