9 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Roberta Z. oskarżony o próbę zastrzelenia żony i teścia

Lidzbark WarmińskiRoberta Z. oskarżony o próbę zastrzelenia żony i teścia

Robert Z. stanął przed Sądem Okręgowym w Olsztynie oskarżony o usiłowanie zabójstwa żony i teścia za pomocą broni palnej. Zdaniem oskarżyciela mężczyzna oddał kilka strzałów z pistoletu w stronę swoich bliskich, raniąc teścia w rękę, jednak nie udało mu się zrealizować zamierzonego celu ze względu na ucieczkę poszkodowanych.

reklama

Robert Z. legalnie posiadał broń i amunicję, bowiem był członkiem sportowego klubu strzeleckiego. W pierwszym dniu procesu oskarżony nie przyznał się do winy. Zgodnie z aktami oskarżenia, w dniu 30 listopada 2020 roku doszło do zdarzenia na terenie posesji w gminie Lubomino; małżonkowie Ewa Z. i Robert Z. wraz z dzieckiem mieszkali w domu jednorodzinnym na tejże posesji.

Małżeństwo miało kłopoty w związku, m.in. Ewa Z. wypominała mężowi nadużywanie alkoholu, a Robert Z. oskarżał żonę o niewierność. Tego dnia Ewa Z. wróciła z pracy do domu, gdzie doszło do kolejnej kłótni. Robert chciał, aby wytłumaczyła się ze swojego zachowania wobec innej osoby, jednak gdy spotkał się z jej odmową, sięgnął po pistolet. Następnie wyciągnął żonę z mieszkania (popychał ją i ciągnął za włosy) i krzyczącą i wzywającą pomocy wepchnął do samochodu.

reklama
Znajomość, która połączyła Jarosława K. i Piotra M., przekształciła się w skandal i zakończyła śmiercią jednego z nich

Ewa Z. zdołała uciec z pojazdu i wejść do mieszkania swoich rodziców. Robert Z. zaś oddał kilka strzałów w kierunku małżonków. Oskarżony odpowiada również za stosowanie przemocy wobec Ewy Z. w celu zmuszenia jej do posłuszeństwa i wepchnięcia jej do samochodu wbrew woli.

W pierwszym dniu procesu Robert Z. nie przyznał się do popełnienia zbrodni i jedynie przyznał do oddania strzałów z pistoletu. Proces wciąż się toczy.

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Znawca
8 grudnia 2021 09:12

Puszczała się suka

dino
8 grudnia 2021 14:30

do jakiego klubu nalezal

Popularne
Ogłoszenia
Nocny koszmar. Napakowanemu budowlańcowi grozi dożywocie
Finał śledztwa po 17 latach. Morderstwo ze skarbem w tle