0
-3 C
Olsztyn
wtorek, 10 lutego, 2026
reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Śmiertelnie potrącił pieszego na ul. Leonharda i uciekł

OlsztynŚmiertelnie potrącił pieszego na ul. Leonharda i uciekł

Kara nawet 12 lat pozbawienia wolności może grozić osobie, która spowodowała wypadek ze skutkiem śmiertelnym na ulicy Leonharda a następnie uciekła z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanemu. W wyniku tego zdarzenia 39-letni pieszy stracił życie. Policjanci w dalszym ciągu szukają mężczyzny, który podczas wypadku siedział za kierownicą golfa.

reklama

Do tragicznego wypadku doszło kilkanaście minut po godzinie 3.00 na ulicy Leonharda w Olsztynie. 39-letni pieszy, który został potrącony przez samochód zginał na miejscu. Do godziny 6.30 na miejscu zdarzenia pracowali m.in. policjanci z drogówki. Przy udziale prokuratora przeprowadzone zostały oględziny miejsca zdarzenia. Wstępne ustalenia wskazują na to, że kierujący vw golfem potrącił mężczyznę przechodzącego po przejściu dla pieszych a następnie uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając poszkodowanemu pomocy. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Dzięki temu nagraniu funkcjonariusze szybko ustalili, jakim pojazdem poruszał się sprawca wypadku i w którym kierunku odjechał. Po godzinie 6.00 rano golf, który najprawdopodobniej brał udział w tym zdarzeniu, został odnaleziony na olsztyńskim Zatorzu.

reklama

Na miejsce skierowano przewodnika z psem tropiącym, technika kryminalistyki oraz grupę dochodzeniowo – śledczą. W dalszym ciągu policjanci poszukują mężczyzny, który w chwili zdarzenia siedział za kierownicą golfa.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj także

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
22 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Aromaterapia w czterech ścianach czyli jak zapachy wpływają na nasz nastrój

Rola świec sojowych w kreowaniu domowego ogniska - więcej niż tylko zapach.

Wielkanoc w górach

Coraz więcej osób wybiera spędzenie Wielkanocy w górach bo pozwala to przeżyć święta bez pośpiechu, w pięknych okolicznościach przyrody i z pełną oprawą kulinarną oraz tradycyjną.

Czy ten sam fotelik można używać przy drugim dziecku?

Jakie czynniki decydują o przydatności starego fotelika do dalszej jazdy?

Pogoda w Olsztynie na 14 dni przyniesie siarczyste mrozy i temperaturę spadającą do minus 19 stopni

Mieszkańców stolicy Warmii czeka wyjątkowo mroźny początek lutego z temperaturami znacznie poniżej zera. Sprawdź kiedy nastąpi kulminacja mrozów oraz kiedy spodziewać się opadów śniegu i gołoledzi na drogach.

Aktywny wypoczynek dla mieszkańców Olsztyna, Warmii oraz Mazur – przewodnik po parkach narodowych i rezerwatach przyrody

MIejsca, które inspirują do aktywności na świeżym powietrzu oraz dają pomysły na weekendowe wycieczki.

Kursy maturalne w Olsztynie – realne wsparcie dla uczniów przed egzaminem dojrzałości

Kursy maturalne stanowią uzupełnienie nauki szkolnej i realne wsparcie w przygotowaniach do egzaminu.

Jesz, ile chcesz za 35 zł w San Giovanni w Olsztynie

Wielka promocja w San Giovanni: jesz, ile dasz radę za 35 zł z okazji Światowego Dnia Pizzy.

Co sprawdzić, zanim kupisz działkę budowlaną?

Zakup działki budowlanej to jedna z najważniejszych decyzji inwestycyjnych w życiu. Atrakcyjna cena czy ładna okolica nie zawsze idą w parze z możliwością bezproblemowej budowy domu.
reklama
reklama