15 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Zakuty w kajdanki kierowca Audi a8. Sąd się nad nim nie zlitował

WiadomościZakuty w kajdanki kierowca Audi a8. Sąd się nad nim nie zlitował

39-letni kierowca Audi a8 uczestniczący w śmiertelnym wypadku drogowym został zatrzymany. Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ wniosła o tymczasowe aresztowanie mężczyzny, któremu przedstawiono zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczki z miejsca zdarzenia. Odmowa złożenia wyjaśnień i ustosunkowania się do zarzutów skłoniła sąd rejonowy do zastosowania tymczasowego aresztu. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia.

reklama

Biegły oszacował, że 39-latek prowadził auto z prędkością ok. 190 km/h w terenie zabudowanym, obok przystanku autobusowego i przejścia dla pieszych. Mężczyzna był w przeszłości zawodowym kierowcą i wielokrotnie karany mandatami za przekraczanie prędkości.

Do wypadku doszło wieczorem 11 listopada na ul. Bałtyckiej w Olsztynie, w którym zginęli rodzeństwo 23-latka i 25-latka. Kobieta prowadząca auto zawracała na skrzyżowaniu, a na nagraniach z monitoringu widoczne jest, że nie dostrzegła nadjeżdżającego samochodu z ogromną prędkością. Auto, którym kierował 39-latek, wyjechało zza zakrętu, pokonując kilkadziesiąt metrów na wprost do miejsca wypadku.

reklama

Niebawem kierowca stanie przed sądem.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

74 KOMENTARZY

74 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
AnnaJo
15 listopada 2021 14:36

Jak trzeba być wyrachowanym i podłym do szpiku kości bydlakiem?! Nie miał nic do powiedzenia, nie odpowiadał na pytania … a obstawa adwokatów już przygotowana ! Dlaczego pani żona tak broni wizerunku bandyty i mordercy ?! To były dzieci , ich życie się dopiero zaczynało ! A ten morderca wiedział co robi jadąc z taką prędkością !!! Świadomie naciskał na gaz to niech świadomie odpowie! Każda normalna kobieta czuła by ból rodzica, który stracił dzieci a nie skakała jak małpa żeby zakryć twarz bandyty. Skoro bandyta i morderca jeździ w taki sposób to niech ma odwagę pokazać swój podły ryj.… Czytaj więcej »

Bleble
15 listopada 2021 18:41

A ta skacząca wesz to kto, żoneczka ? Przyniosła mężusiowi mordercy szczoteczkę do zębów?Jak to żoneczka to niech nie zasłania mężusia mordercy nieszczęśliwymi dziecmi, bo one przynajmniej żyją w przeciwieństwie do młodych ludzi,których tej łajdak zabił

Polecane