fbpx
4 C
Olsztyn
czwartek, 2 grudnia, 2021
reklama

Stan wojenny na granicy polsko-białoruskiej? Nowe fakty

reklama

W obozie przy granicy polsko-białoruskiej przebywa około 800 osób – powiedziała mjr Katarzyna Zdanowicz, rzecznik Straży Granicznej.

Powiedziała, że ​​od rana w tym miejscu nie podejmowano prób przekroczenia granicy. Poinformowała, że ​​w nocy polskie służby ostrzegały, że w tym miejscu nie wolno przekraczać granicy i że ludzie będą odsyłani na Białoruś.

Zauważyła, że ​​nikt nie został ranny, a płot w tym miejscu zostanie naprawiona.

reklama

Mówiła, że na granicy widać większą koncentrację służb białoruskich, żeby „kontrolować, sterować, kierować tymi osobami”. „Obserwujemy tę całą sytuację z powietrza, widzimy, że są tam żołnierze, że jest ich coraz więcej. (…) a dodatkowo w rejon tego miejsca ściągani są dziennikarze, którzy nagrywają tę sytuację i w sposób propagandowy przedstawiają to mieszkańcom Białorusi” – dodała.

Czytaj też:  Istotne zmiany organizacji ruchu na al. Piłsudskiego

Dziennikarz Tadeusz Giczan zamieścił kolejnego twitta z opisem: „Ciekawe wideo o tym, co dzieje się po polskiej stronie granicy z Białoruskiego Komitetu Granicznego. Dziesiątki pojazdów policyjnych i wojskowych, armatka wodna i nie tylko”.

Nie ma decyzji o wprowadzeniu stanu wojennego na granicy polsko-białoruskiej – powiedział we wtorek rzecznik polskiego rządu Piotr Müller. Zapowiedział też zakończenie stanu wyjątkowego i ograniczenie dostępu do strefy przygranicznej przepisami ustawy o budowie zapory. Müller poinformował, że we wtorek rano premier Mateusz Morawiecki i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak byli w Kuźnicy, gdzie spotkali się z żołnierzami. Pytany o sposoby zabezpieczenia granicy i próby zniszczenia wybudowanego dotychczas ogrodzenia, wskazał, że zniszczone ogrodzenie zostanie w miarę możliwości odbudowane; Przypomniał też, że docelowo na granicy miała powstać „znacznie skuteczniejsza duża zapora”. Odnośnie kwestii stanu wyjątkowego w strefie przy granicy polsko-białoruskiej, Müller ocenił jego wprowadzenie jako „bardzo dobrą decyzję”. Sejmowa ustawa o budowie zapory, która pomoże w zabezpieczeniu granicy, wejdzie 30 listopada.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama