18 C
Olsztyn
poniedziałek, 29 maja, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Prawomocny wyrok 25 lat więzienia dla mieszkańca okolic Kętrzyna za zabójstwo żony

KętrzynPrawomocny wyrok 25 lat więzienia dla mieszkańca okolic Kętrzyna za zabójstwo żony

Sąd Apelacyjny w Białymstoku skazał mieszkańca okolic Kętrzyna na 25 lat więzienia za zamordowanie swojej żony. Kobieta chciała rozwodu, co wywołało kłótnię między małżonkami. Mąż zadał jej kilkanaście ciosów nożem, czego efektem był jej śmierć. Orzeczenie jest prawomocne.

reklama

Sąd odwoławczy utrzymał wyrok pierwszej instancji, nie uznając apelacji żadnej ze stron. Prokuratura uważała, że kara jest za łagodna i wnioskowała o dożywocie. Obrona chciała uchylenia wyroku i zwrotu sprawy do pierwszej instancji lub łagodniejszej kwalifikacji prawnej zbrodni, z uwzględnieniem usprawiedliwionego silnego wzburzenia.

Mężczyzna zabił swoją żonę kilkanaścioma ciosami nożem dwa lata temu. Próbuje popełnić samobójstwo, a po zbrodni trafił do szpitala z obrażeniami klatki piersiowej. Sąd Okręgowy w Olsztynie w kwietniu skazał go na 25 lat więzienia.

reklama
Finał śledztwa po 17 latach. Morderstwo ze skarbem w tle

Sąd orzekł, że mężczyzna działał z zamiarem bezpośrednim zabójstwa. Wyjaśnił, że próba samobójcza była jedynie usprawiedliwianiem jego czynu i nie wpłynęła na orzeczenie. Sędzia wykluczył okoliczności łagodzące i stwierdził, że mężczyzna działał z zazdrości.

Sędzia zaznaczyła, że matka zginęła niemal na oczach synów, a ci nie mogli jej uratować. Dodała również, że deklaracje miłosne oskarżonego są czystym frazesem, a miłość, która zabija, jest pozbawiona altruizmu.

reklama

Źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Akt dobroci okazał się dla Tomasza S. wyrokiem śmierci. Jego ciało leżało na chodniku
Wyrok za brutalny atak: Nikodem C. skazany za próbę zabójstwa Oliwii na jej osiemnastce