fbpx
-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 29 listopada, 2021
reklama

Warmińsko-mazurskie. Nieznaczny spadek zachorowań na grypopodobne

reklama

W minionym tygodniu służby sanitarne zanotowały 2129 pacjentów cierpiących z powodu chorób grypopodobnych, co stanowi nieznaczny spadek w porównaniu z pierwszym tygodniem października – poinformowano w warmińsko-mazurskim sanepidzie. Wzrosła jednak liczba hospitalizowanych z powodu tych chorób.

W ubiegłym tygodniu w woj. warmińsko-mazurskim było 1129 przypadków zachorowania na choroby grypopodobne, co stanowi nieznaczny, bo o 10 pacjentów, spadek w porównaniu z poprzednim tygodniem. W związku z ciężkim przebiegiem infekcji w szpitalach przebywa 39 osób, to jest o 7 więcej, niż przed tygodniem.

Kolejny tydzień z rzędu, najwięcej hospitalizowanych – 23 pacjentów – to małe dzieci w wieku do 4 lat. Stanowią one najliczniejszą grupę chorych w regionie – jest ich 738.

reklama

Dzieci od 5 do 14 lat choruje w sumie 569, w szpitalach leży 6 z tej grupy.

W przedziale wiekowym 15-64 lata zanotowano 675 pacjentów, z których hospitalizowanych jest 6.

Czytaj też:  Wyrwała przytrzaśnięte ręce drzwiami, ale zakupy odjechały razem z autobusem

Wśród seniorów powyżej 65. roku życia choruje 147 osób, w szpitalu przebywa 4.

Pacjenci cierpiący z powodu chorób grypopodobnych uskarżają się na wysoką temperaturę, kaszel, katar, bóle gardła i uszu. Służby sanitarne nie potwierdziły dotąd w regionie ani jednego przypadku grypy.

Epidemiolodzy apelują, aby rodzice nie posyłali chorych dzieci do żłobków, przedszkoli i szkół. Ważne w zapobieganiu rozsiewania infekcji jest noszenie maseczek. 

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama