fbpx
6 C
Olsztyn
piątek, 22 października, 2021
reklama

Wpadł na próbie kradzieży drzewa

reklama

Funkcjonariusze Straży Leśnej ujęli mężczyznę na próbie kradzieży drzewa z państwowego lasu. 30-latek wpadł po tym, jak miejscowy leśniczy zainteresował się ściętym i poukładanym drzewem. Mieszkaniec gm. Barczewo przyznał się do przedstawionego zarzutu. W najbliższym czasie odpowie przed sądem.

Wczoraj około południa policjanci z Komisariatu Policji w Barczewie zostali powiadomieni przez funkcjonariuszy Straży Leśnej o ujęciu sprawcy kradzieży drzewa. Z informacji wynikało, że do kradzieży doszło na terenie państwowego lasu podległej gminy.

Interweniujący funkcjonariusze zatrzymali 30-latka. Policjanci zabezpieczyli również przygotowane już do załadunku drzewo a następnie przekazali je właścicielowi. Wartość drzewa wyceniono na prawie 500 zł.

reklama

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Badanie wykazało u niego w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą ustalili, że mężczyzna pomagał wcześniej przy legalnej wycince drzewa. Z uwagi na problemy finansowe postanowił nielegalnie wyciąć drzewo z sąsiedniej działki i zarobić na jego sprzedaży. Wpadł po tym, jak miejscowy leśniczy zorientował się, że drzewo które ściął i poukładał 30-latek nie było przeznaczone na sprzedaż.

Mężczyzna usłyszał już zarzut, do którego się przyznał. Teraz grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

Najnowsze ogłoszenia

5 KOMENTARZY

5 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze