25 C
Olsztyn
niedziela, 16 czerwca, 2024
reklama

Niedzielski: „Wynagrodzenia ratowników medycznych drastycznie wzrosną w przyszłym roku”

WiadomościNiedzielski: „Wynagrodzenia ratowników medycznych drastycznie wzrosną w przyszłym roku”

Minister zdrowia, Adam Niedzielski, poinformował, że w przyszłym roku wynagrodzenia ratowników medycznych drastycznie wzrosną. Ma to związek z wprowadzeniem 30-procentowego dodatku wyjazdowego dla ratowników. We wtorek Rada Ministrów przyjęła korektę ustawy budżetowej na rok 2022, która zabezpiecza środki na realizację tego porozumienia. Minister podkreślił, że wprowadzenie dodatku to jedno z głównych ustaleń zawartych w porozumieniu, które MZ podpisało 21 września z Ogólnopolskim Komitetem Protestacyjnym Ratowników Medycznych. Minister przyznał również, że mimo “nieporozumień” w niektórych miastach, sytuacje kryzysowe zostały już rozwiązane. Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dis
4 października 2021 08:01

Jak ma być 40zł za godzinę (brutto) to pewnie z 2 razy więcej niż obecnie… A te 30% wyjazdowego to ma być 30% czego? Całego wynagrodzenia? czy ma być liczone za jeden wyjazd i płacone wtedy 30% od…. godziny?

Gry
3 października 2021 09:46

Nieważne ile zawsze będzie im mało.Studia medyczne darmowe,a później chęć kręcenia lodów na ochronie zdrowia ludzkiego.Lekarze powinni godnie zarabiać ale część ma zbyt wygórowane żądania.

Polecane