26 C
Olsztyn
wtorek, 6 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Czwarta fala stała się faktem. Koronawirus na Warmii i Mazurach

WiadomościCzwarta fala stała się faktem. Koronawirus na Warmii i Mazurach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o potwierdzeniu 1208 nowych zakażeń koronawirusem oraz o 27 zgonach związanych z COVID-19. W ostatnim tygodniu liczba nowych zakażeń wzrosła o 24%, co świadczy o fakcie, że czwarta fala pandemii stała się już rzeczywistością. Zakażenia zostały wykryte w większości regionów kraju, najwięcej w województwach: lubelskim, mazowieckim, i małopolskim.

reklama

Poza tym Ministerstwo podkreśliło, że liczba hospitalizacji z powodu choroby COVID-19 znacznie wzrosła, co powoduje duże obciążenie dla systemu opieki zdrowotnej. Obecnie hospitalizowanych jest 1614 osób, w tym 172 pacjentów na oddziałach intensywnej terapii. Wiceszef Ministerstwa Zdrowia wskazał, że liczba osób zakwalifikowanych do szpitali zależy w dużym stopniu od wskaźników wyszczepienia. W województwach z niskim odsetkiem zaszczepionych, takich jak lubelskie, podkarpackie i podlaskie, zauważono najwięcej zajętych łóżek covidowych.

Pomimo wzrostu liczby zakażeń koronawirusem, wiceszef Ministerstwa Zdrowia podkreślił, że szczepionki są jedyną skuteczną bronią przeciwko pandemii. Wszystkie osoby, które jeszcze nie zostały zaszczepione, powinny skorzystać z dostępnych możliwości szczepień. Oświadczył również, że osoby zaszczepione, które zachorują na COVID-19, zazwyczaj przechodzą chorobę łagodniej niż te, które nie są zaszczepione.

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Detroit
30 września 2021 11:57

Co za fonemem, że do szpitala trafiają tylko nieszczepieni. Skąd oni ich tyle biorą skoro większość dorosłej populacji jest zaszczepiona? Co ciekawe liczba zachorowań dorównuje poprzednim falom, a wtedy nie było szczepień. Jak ktoś myśli to się śmieje z rządowych kłamców.

Popularne
Ogłoszenia