-2 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wizz Air będzie latać z lotniska Olsztyn-Mazury do Londynu

WiadomościWizz Air będzie latać z lotniska Olsztyn-Mazury do Londynu

Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosiła dziś rozpoczęcie swojej działalności na ósmym lotnisku w Polsce – Olsztyn – Mazury.

reklama

Nowe połączenie z lotniska Olsztyn-Mazury do Londynu Luton zacznie działać 18 czerwca. Loty odbywać się będą trzy razy w tygodniu.

✈ NEW AIRPORT IN POLAND! ✈Starting this June, we will be flying 3 times a week between London Luton and Olsztyn-Mazury,…

Posted by wizzair.com on Thursday, April 7, 2016

reklama

Dzięki 27000 dostępnych miejsc w 2016 roku na nowej trasie, Wizz Air umożliwi pasażerom lotniska Olsztyn-Mazury niskokosztowe podróże do Wielkiej Brytanii, wpływając jednocześnie na rozwój sektorów lotnictwa i turystyki w północno-wschodnim regionie Polski. Bilety na nowe połączenie dostępne są już w sprzedaży na wizzair.com. Ceny zaczynają się od 99 złotych*.

Od początku swojej działalności w 2004 roku, Wizz Air stale rozwija się w Polsce. Obecnie linia ma 19 samolotów na 6 polskich lotniskach i zatrudnia ponad 700 osób, które dbają o najwyższy poziom usług podczas lotów. W 2015 roku przewoźnik przewoźnik obsłużył ponad 6 mln pasażerów wspierając tym samym około 4500 lokalnych miejsc pracy związanych pośrednio z działalnością Wizz Air w Polsce.

reklama

Wraz z nowym połączeniem z lotniska Olsztyn-Mazury, siatka połączeń Wizz Air z Polski to 126 tras do 22 krajów z 8 lotnisk.

Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air powiedział: “Wizz Air konsekwentnie rozwija się w Polsce stale poszerzając swoją siatkę niskokosztowych lotów. Cieszymy się bardzo mogąc ogłosić nasze pierwsze połączenie z lotniska Olsztyn-Mazury do Londynu Luton. Jesteśmy przekonani, że nasza nowa oferta spotka się z zainteresowaniem polskich pasażerów. Ponadto nowa trasa z pewnością zyska też popularność wśród pasażerów z Wielkiej Brytanii, którzy skorzystają z okazji poznania regionu Mazur oferującego szeroki wybór atrakcji dla turystów. Bilety dostępne są już w sprzedaży na wizzair.com. Ceny zaczynają się od 99 złotych. Nasza przyjazna załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład!”

Leszek Krawczyk, Prezes Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, powiedział: „Port Lotniczy Olsztyn-Mazury to okno na świat dla regionu Warmii i Mazur. Do tej pory region Polski północno-wschodniej stanowił tzw. „białą plamę” na lotniczej mapie Polski. Jesteśmy przekonani, że dzięki takim partnerom jak Wizz Air, Port Lotniczy Olsztyn – Mazury zachęci zagranicznych turystów do odwiedzin oraz zwiększy mobilność mieszkańców Warmii i Mazur w zakresie podróży lotniczych, które jeszcze nigdy nie były tak szybkie i tak wygodne. Obecność portu lotniczego to również ogromna szansa dla regionu: to stymulacja przedsiębiorczości, impuls gospodarczy oraz pozytywny wpływ dla lokalnego rynku pracy”

Nowy letni rozkład lotów na lotnisku Olsztyn-Mazury w Szymanach
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

18 KOMENTARZY

18 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Olsztyniak
8 kwietnia 2016 11:29

Nie można było stworzyć lotniska pod Olsztynem, albo na Dajtkach ? Nazwa trochę myląca, bo lotnisko bliżej Szczytna niż Olsztyna ;/ tak więc znikomo to wpłynie na rozwój turystyki w Olsztynie -.-

Ola
8 kwietnia 2016 11:28

Olsztyn Istambul

Popularne
Ogłoszenia
Turyści z Olsztyna uwięzieni od dwóch dni na lotnisku. Niespodziewanie odwołany lot Wizz Air
Turyści z Olsztyna uwięzieni od dwóch dni na lotnisku. Niespodziewanie odwołany lot Wizz Air