reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Pierwsza taka lekcja online dla pacjentów szpitala dziecięcego w Olsztynie

WiadomościPierwsza taka lekcja online dla pacjentów szpitala dziecięcego w Olsztynie

W poniedziałek GITD we współpracy z Ministerstwem Zdrowia zorganizował pierwszą lekcję online dla pacjentów szpitala dziecięcego w Olsztynie. Tematem było bezpieczeństwo na drodze oraz zdrowe nawyki w walce z chorobami zakaźnymi. Lekcję pod tytułem „Bezpieczna szkoła krokodylka Tirka” poprowadzili Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Maciej Miłkowski. Uczestniczyły w […]

W poniedziałek GITD we współpracy z Ministerstwem Zdrowia zorganizował pierwszą lekcję online dla pacjentów szpitala dziecięcego w Olsztynie. Tematem było bezpieczeństwo na drodze oraz zdrowe nawyki w walce z chorobami zakaźnymi.

reklama

Lekcję pod tytułem „Bezpieczna szkoła krokodylka Tirka” poprowadzili Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Maciej Miłkowski. Uczestniczyły w niej dzieci, pacjenci Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Edukacja przez zabawę

– Od lat pojawiamy się w szkołach wraz z naszym krokodylem, aby uczyć dzieci podstaw bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W grudniu w związku z pandemią przenieśliśmy lekcje do internetu. Przeszkoliliśmy w ten sposób blisko 13 tysięcy dzieci z klas 1-3 – powiedział Gajadhur. Jak zaznaczył, od 2018 roku GITD przeprowadzało takie lekcje również w szpitalach na oddziałach pediatrycznych. Czas pandemii wymusił przeniesienie ich do internetu. – Chcemy dotrzeć w ten sposób do dzieci w szpitalach. To bardzo ważne, aby od najmłodszych lat znały zasady ruchu drogowego – wyjaśnił. Zaprosił też inne szpitale, aby zgłaszały się do GITD w celu nawiązania współpracy.

reklama

Ale nie tylko bezpieczeństwo w ruchu drogowym było tematem zajęć. – Podczas lekcji poruszane będą kwestie bezpieczeństwa żywieniowego, jak i ochrony przed chorobami zakaźnymi, żeby od najmłodszych lat dzieci mogły się z nimi zapoznać i wdrażać w życie – zaznaczył Miłkowski.

Głos zabrała również dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie Krystyna Piskorz-Ogórek, która przypomniała, że 1/4 pacjentów to dzieci, które uczestniczyły w wypadkach komunikacyjnych. – Z perspektywy szpitala i pacjentów ważne jest jak najwcześniejsze uświadamianie i nauka bezpiecznych zachowań – powiedziała dyrektor.

W trakcie lekcji dzieci dowiedziały się m.in. jak bezpiecznie przejść przez przejście dla pieszych, jak zapiąć pasy bezpieczeństwa podróżując autem czy jak powinien wyposażony być mały rowerzysta. Dowiedziały się także o ważnej roli odblasków i konieczności ich noszenia nie tylko po zmroku. W bloku zdrowotnym dzieci dowiedziały się jak fachowo myć ręce i jak odżywiać się zdrowo. Lekcja prowadzono była w luźnej formie, a dzieci oglądały rysunkowe filmy z maskotką GITD – krokodylem Tirkiem i odpowiadały na zagadki.

– Taka forma edukacji przez zabawę, przynosi efekty – powiedział Alvin Gajadhur.

– Tematyka bezpieczeństwa dzieci na drogach, na placach zabaw i w innych miejscach jest bardzo ważna – podkreśliła dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Posted by Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie on Monday, August 23, 2021

Tym żyje Olsztyn

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

„Rzuciła etat i zrobiła gabinet w domu”. Takich historii przybywa z miesiąca na miesiąc

Jeszcze niedawno siedziały za biurkiem, pracowały zmianowo albo wracały zmęczone po całym dniu pracy.

Jak przedsiębiorcy mogą zabezpieczyć swoje inwestycje w niepewnych czasach?

W niepewnych czasach sama dobra kalkulacja kosztów już nie wystarcza.

Sztuczne ognie na wesele – jakie wybrać i kiedy najlepiej ich użyć?

Sztuczne ognie od lat są jedną z najbardziej efektownych atrakcji weselnych.

PZU Sponsorem Głównym Kortowiady: edukacja z pierwszej pomocy i nowy defibrylator na terenie kampusu

Podczas każdej Kortowiady dokładamy wszelkich starań, by zapewnić możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa uczestnikom.

Jak dobrać włosie szczotki przemysłowej do rodzaju obrabianej powierzchni

Dobór włosia szczotki przemysłowej rzadko jest decyzją wyłącznie techniczną.

Strój kąpielowy typu bandeau – dla kogo jest fason bez ramiączek?

Strój kąpielowy typu bandeau, potocznie nazywany opaską, to jeden z najbardziej stylowych fasonów, który regularnie pojawia się w letnich kolekcjach największych marek.

Wzruszająca akcja! Darczyńcy pomagają samotnym i starszym pacjentom Szpitala Miejskiego w Olsztynie

Pani Bożena Lemierska pomaga pacjentom Szpitala Miejskiego. Do akcji może dołączyć każdy, także Ty.

Koniec wyprzedaży w Salonie Elżbieta już 23 maja. Ogromne rabaty na meble

Wyprzedaż likwidacyjna w salonie Elżbieta przy ul. Pstrowskiego 21 w Olsztynie.

Chcesz mieć zdrowszą glebę i lepsze plony? Weź udział w bezpłatnych warsztatach

Więcej praktyki, mniej teorii na pokazach i warsztatach dla rolników.

Pierścionek zaręczynowy szyty na miarę: Biżuteria, która mówi Waszą historię

W świecie, gdzie masowa produkcja dominuje w niemal każdej dziedzinie życia, coraz więcej par pragnie czegoś wyjątkowego, niepowtarzalnego – czegoś, co będzie odzwierciedlać ich unikalną historię i osobowość.

Pomysły na prezent dla fana Stomilu Olsztyn: Niech serce bije w biało-niebieskich barwach!

Jeśli mieszkasz w Olsztynie, to wiesz doskonale – tutaj nie ma miękkiej gry.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego samochodu

Zakup auta z drugiej ręki potrafi dać sporo satysfakcji, ale tylko wtedy, gdy za emocjami nadąża rozsądek.

Abonament na kanapki do biura – jak zaoszczędzić na regularnych dostawach dla firmy?

Regularne zamawianie posiłków do pracy nie musi oznaczać rosnących kosztów i chaosu organizacyjnego.
reklama
reklama