fbpx
-3 C
Olsztyn
niedziela, 23 stycznia, 2022
reklama

Dwa pociągi pędziły wprost na siebie. Policja zatrzymała dwóch kontrolerów ruchu kolejowego

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Dwa pociągi dalekobieżne relacji Szczecin Główny-Olsztyn i Olsztyn-Szczecin Główny pędziły wprost na siebie. Maszynistom udało się zatrzymać pociągi na wysokości Dunowa.

Do zdarzenia doszło w czwartek ok. godz. 11.30. Koszalińska policja informację o zdarzeniu otrzymała od Straży Ochrony Kolei.

Oficer prasowa koszalińskiej policji kom. Kosiec przekazała, że pociągi dalekobieżne relacji Szczecin Główny – Olsztyn i Olsztyn – Szczecin Główny znalazły się na jednym torze i jechały wprost na siebie. – To maszyniści obu składów mieli zauważyć, że pędzą po tych samych torach i zbliżają się do siebie. Udało im się wyhamować składy na wysokości Dunowa w powiecie koszalińskim. Nie doszło do zderzenia i wykolejenia pociągów. Nikomu nic się nie stało – powiedziała kom. Kosiec.

ZNÓW… TO NIE POWINNO SIĘ ZDARZYĆ! To samo od nowa. W rocznicę najwiekszej katastrofy kolejowej w Polsce (pod…

Posted by Piotr Rachwalski – Komunikacja Zastępcza on Thursday, August 19, 2021
reklama

Składy przemieściły się na stację w Koszalinie.

Czytaj też:  Sóweczka, słowik szary, bielik olbrzymi i gołąb skalny w Muzeum Przyrody
reklama

Okoliczności zdarzenia bada policja pod nadzorem prokuratury. O zdarzeniu powiadomiona została także Państwowa Komisja badania Wypadków Kolejowych.

Na razie nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną tego, że pociągi znalazły się na jednym torze. Jak podała kom. Kosiec, ustalane będzie m.in. to czy błąd popełnił ktoś z obsługi ruchu pociągów w Białogardzie i Koszalinie, czy zawiódł sprzęt techniczny. Policja prowadzi czynności dochodzeniowe.

– Policja zatrzymała dwóch kontrolerów ruchu kolejowego, którzy będą dziś przesłuchiwani – powiedziała oficer prasowa koszalińskiej policji kom. Monika Kosiec. W wyjaśnianiu sprawy biorą także udział pracownicy Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych.

Źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama