17 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Jam Heroes znowu w Olsztynie

OlsztynJam Heroes znowu w Olsztynie

Już po raz trzeci nasze miasto stanie się mekką sportów ekstremalnych. Jam Heroes 2015, czyli wysokie loty na BMX-ach w Parku Kusocińskiego, będą wisienką na sportowym letnim torcie stolicy Warmii i Mazur. 

reklama

Jak zapewniają organizatorzy, tegoroczną imprezą będzie rządzić cyfra 3 – 3 dni zawodów, 3 atrakcje poza zawodami (koncert w parku, afterparty i poducha do skoków na rowerze), 3 kategorie, czyli Park, Street i Junior. I najważniejsze – wstęp dla wszystkich widzów za free.

Ideą Jam Heroes jest popularyzacja BMX w naszym regionie, a także pokazanie Olsztyna jako idealnego miejsca do uprawiania tego efektownego sportu. Najlepszym przykładem na połączenie tych dwóch elementów jest nasz rodzimy rider Rafał Kierc, który od wielu lat jest w europejskiej czołówce w kategorii Park.

reklama

Tegoroczne zawody będą trwały od piątku do niedzieli (11-13.09). Pierwszy dzień to rozgrzewka w nowym obiekcie na plaży miejskiej – miejscu relaksu, gdzie można podpatrywać zawodników podczas treningów. Nie zabraknie także muzyki i jedzenia serwowanego przez okoliczny plażowy bar. Sobota będzie natomiast dniem eliminacji – impreza przeniesie się już do Parku Kusocińskiego. Organizatorzy spodziewają się około 60 zawodników w kategorii Open i 20 w kategorii Junior. Wtedy zostaną wyłonieni finaliści, którzy wystąpią z zawodnikami PRO w niedzielnych przejazdach finałowych. Rozdanie nagród nastąpi ostatniego dnia zawodów.

Ale Jam Heroes to nie tylko zawody – jak co roku na kibiców czeka moc atrakcji. Miasteczko sponsorskie, strefa kids i strefa food truck. Na chętnych będzie też czekała poducha Flybag, na którą będzie można skoczyć na rowerze. Sobotni wieczór będzie natomiast czasem koncertów – o godz. 20 rusza scena Jam Park, na której wystąpią zespoły We All Eats Clouds, zwycięzca przeglądu muzycznego organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury oraz TransSexDisco.

To jednak nie koniec atrakcji. Tuż po zakończeniu koncertu TSD w klubie Nowy Andergrant będzie można posłuchać raperów Numer Raza oraz Wuwunia. Po koncertach imprezę w rytmach trap & rap poprowadzą Wujas i Gate.

reklama

Podczas tej edycji Jam Heroes do Olsztyna zawitają goście z Europy oraz elita krajowych zawodników. Za prowadzenie całej imprezy odpowiedzialna będzie ekipa Jamaj Events, czyli prekursorzy kultury BMX w naszym kraju. W tym roku pula nagród rzeczowych i finansowych to ponad 10 tysięcy zł.

Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdziesz TUTAJ.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane