fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 24 października, 2021
reklama

Jak wybrać odpowiednią kurtkę puchową w zależności od przeznaczenia?

reklama

Polskie zimy stają się coraz chłodniejsze, a my niestety musimy od czasu do czasu wychodzić na zewnątrz. Dlatego warto zaopatrzyć się w okrycie wierzchnie, które ochroni nas przed silnymi mrozami, jednocześnie pozwalając na zachowanie wygody i modnego komfortu. Idealnym okryciem tego typu będą coraz popularniejsze kurtki puchowe. Nadają się one do każdych warunków, od jazdy samochodem do pracy, po ciężkie wspinaczki górskie. Tylko jak wybrać tę odpowiednią, która spełni nasze potrzeby?

Kurtka puchowa na co dzień

Kurtki puchowe damskie przeznaczone do codziennego użytku nie powinny być zbyt mocno ocieplane. W ten sposób użytkownik będzie mógł odczuwać komfortową temperaturę zarówno podczas spacerów, jak i w ciepłych autobusach, czy samochodach. Wiadomo też, że im kurtka cieńsza, tym lżejsza, co odciąży noszącą ją osobę i przyczyni się do komfortu wymaganego przez nas podczas codziennej rutyny. Co więcej, wybór lekkiej kurtki pozwala skupić się na jej szacie graficznej, która także ma duże znaczenie dla większości osób.

Kurtka turystyczna

Wybierając kurtkę puchową przeznaczoną do zimowych wycieczek turystycznych, należy przeglądać tylko te wysokiej jakości. Wycieczki podczas ciężkich mrozów potrafią być niebezpieczne, a w przypadku zabłądzenia czy zepsucia się pojazdu, jest się skazanym na wielogodzinne marznięcie. Warto też, żeby kurtka wybrana w tym celu była jak najbardziej wodoszczelna, aby niespodziewane opady deszczu czy śniegu podczas przemierzania szlaków turystycznych nie poskutkowały ciężką chorobą.

Kurtka puchowa do długich podróży

reklama

Decydując się na przemierzanie dziesiątek kilometrów przez śnieg i mróz, trzeba koniecznie zaopatrzyć się w grubą, solidną kurtkę puchową ze sklepu Fasoni. Niemożność zachowania odpowiedniej temperatury ciała w takich warunkach może skończyć się tragedią. Dlatego też kupując kurtkę przeznaczoną do długich, ciężkich podróży, trzeba skupić się głównie na jej właściwościach i specyfikacji, a nie na modnym wyglądzie. Dobrze jest też mieć przynajmniej jedną taką kurtkę, nawet gdy nie jest się zainteresowanym zimowymi podróżami. Kto wie czym zaskoczą nas przyszłe zimy? Może jednego dnia kurtka używana na co dzień będzie zdecydowanie za zimna?

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze