fbpx
2 C
Olsztyn
czwartek, 2 grudnia, 2021
reklama

Olsztyńscy policjanci pomogli mężczyźnie z rzadką chorobą

reklama

Pierwszy dzień pracy dla jednego z ochroniarzy w olsztyńskiej galerii nie potoczył się tak, jak powinien. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy medycznej, dzięki czemu wszystko skończyło się szczęśliwie.

W sobotę (07.08.2021 r.), policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie zgodnie z poleconymi im zadaniami pilnowali porządku w jednej z galerii handlowych znajdujących się w mieście. W pewnym momencie zauważyli, że w strefie jadalnej na ziemi leży mężczyzna, u którego występowały objawy padaczki. Policjanci natychmiast, w zakresie posiadanych przez siebie umiejętności, udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy medycznej, a następnie zabezpieczyli poszkodowanego do czasu przybycia karetki pogotowia. Ponadto policjanci ustalili, że 28-latek jest pracownikiem firmy ochroniarskiej, a to był jego pierwszy dzień w pracy.

Jak później się okazało, mężczyzna ten cierpi na rzadką chorobę i wymagał przetransportowania do szpitala celem dalszej hospitalizacji. Dzięki aktywnie pełnionej służbie i błyskawicznej reakcji policjantów, poszkodowany dostał taką szansę. Warto podkreślić, że w skład będącego na miejscu patrolu wchodziła młoda policjantka KMP w Olsztynie, odbywająca służby adaptacyjne i była to jedna z jej pierwszych interwencji.

Czytaj też:  Gwałtownie przyrasta ilość nowych zakażeń koronawirusem
reklama

Źródło: KWP Olsztyn

Polecamy: Odroczona płatność nawet do 60 dni

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama