fbpx
-1 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

Odroczona płatność nawet do 60 dni

reklama

Platformy sprzedażowe to jedne z najczęściej wybieranych metod zakupowych w Polsce. Tej metodzie zaufało jej już wielu konsumentów oraz przedsiębiorców, którzy z chęcią korzystają z licznych możliwości, jakie niosą za sobą witryny internetowe. Ze względu na duże zainteresowanie i wciąż rosnącą popularność zakupów online, e-sklepy wprowadzają szereg udogodnień mających na celu zwiększenie satysfakcji konsumenta i przyciągnięcie potencjalnych nowych klientów. Jedną z tych opcji jest możliwość dokonania zakupu z odroczonym terminem płatności. Kup teraz zapłać później to nowa usługa dostępna w koncie biznes. 

 

• Odroczona forma płatności

• Odroczenie płatności w sklepach internetowych

• Rzeczywista roczna stopa oprocentowania?

Odroczona forma płatności 

Żeby mówić o możliwości skorzystania z odroczonej płatności musimy być użytkownikami, którzy swoje konto przekształcili na profil biznes. Czym zatem różni się ono od zwykłego konta zakładanego przez większość konsumentów? Przede wszystkim jest to niezwykłe udogodnienie dla przedsiębiorców, którzy chcą zatowarować się za pomocą platformy sprzedażowej. Wykorzystanie opcji biznesowej pozwala na zakup towarów w atrakcyjniejszej cenie niż w przypadku standardowych zakupów. Przy wykorzystaniu możliwości kupna hurtowego cena jest liczona bez dodatku podatku VAT, czyli zamówienie opłacamy po cenach netto. Jest to niezwykle korzystne rozwiązanie w przypadku dokonywania zakupów w większej ilości. Dodatkowym plusem jest opcja wystawiania swoich produktów za pośrednictwem witryn sprzedażowych. Odroczona płatność z Allegro Biznes jest jedną z możliwości, z jakich możemy skorzystać wybierając dogodną platformę sprzedażową do wystawiania swoich produktów. 

Dodatkowe rabaty i możliwość odroczonych płatności pozwala na opłacenie zamówienia nawet do 60 dni po zakupie. Jest to niezwykle korzystna opcja, ponieważ przez ten czas, możemy nabyć już klientów na pozyskany towar i sprzedać go z odpowiednio nałożoną marżą, w efekcie czego opłacając zamówione wcześniej produkty, nie ponosimy kosztu zakupu, jedynie wypłacamy część pozyskanych zysków. 

Czytaj też:  Jaki sprzęt gastronomiczny warto kupić?

Odroczenie płatności w sklepach internetowych

Płatności odroczone to często wykorzystywana metoda płatności przez wiele firm udostępniających towar lub usługi za pomocą strony internetowej. Konsumenci z chęcią wybierają tę możliwość w chwili, gdy potrzebują dokonać zakupu produktu, a nie mają aktualnie wystarczająco środków na opłacenie zamówienia lub najzwyczajniej oczekują wpływu wypłaty na wskazany rachunek bankowy, a produkt lub usługa jest udostępniona do sprzedaży tylko czasowo. Najczęściej odroczone płatności udostępnione dla klientów indywidualnych mają 30 dniowy termin spłaty, a weryfikacja tożsamości konsumenta odbywa się za pomocą podania danych personalnych w tym nadanego numeru Pesel. Weryfikacja dodatkowa następuje poprzez przesłanie kodu za pośrednictwem SMS, który należy podać w odpowiednim polu w wypełnianym formularzu. 

reklama

Płatność odroczona może zostać uregulowana szybciej, niż wykazuje termin spłaty. Firmy zajmujące się obsługą tego typu zleceń cyklicznie przesyłają przypomnienia w formie maila lub smsa na wskazany numer telefonu informując, ile dni do spłaty pozostało. Należy pamiętać, że każde opóźnienie tak jak w przypadku jakichkolwiek kredytów generuje konieczność spłacenia dodatkowych odsetek.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania?

O ile standardowe kredytowanie w sklepach wiąże się z koniecznością spłacania odsetek, za możliwość rozłożenia kwoty na raty, tak w przypadku wyboru terminu zapłaty z odroczoną płatnością do 60 dni, nie generuje dodatkowych kosztów. Oznacza to, że niezależnie, kiedy zapłacimy za zakupiony towar, będzie to taka sama kwota, jaka podana jest w ofercie na stronie internetowej. 

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama