fbpx
3 C
Olsztyn
czwartek, 2 grudnia, 2021
reklama

Donald Tusk przyjął zaproszenie na Campus Polska Przyszłości. Pojawi się w Olsztynie

reklama

Donald Tusk został zaproszony na Campus Polska Przyszłości w Olsztynie przez Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy określił go jako jednego z najważniejszych gości. Lider PO przyjął zaproszenie.

Campus Polska Przyszłości organizuje ruch Wspólna Polska Trzaskowskiego. Odbędzie się w dniach 27 sierpnia – 2 września na terenie Kortowa, miasteczka akademickiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Młodzi ludzie – z Polski i zagranicy, którzy wezmą w udział w Campusie, mają dyskutować o najważniejszych sprawach dla swego pokolenia, w tym polityce klimatycznej czy edukacji. Zaplanowano także spotkania z ludźmi sportu, kultury, nauki.

Donald Tusk pojawi się w Olsztynie

Zaproszenie na wydarzenie przyjął Donald Tusk. – Polityk, który wie jak wygrywać. Który wszedł do politycznej ekstraklasy – nie tylko w skali Polski. Cieszę się, że Donald Tusk przyjął moje zaproszenie na Campus Polska Przyszłości. Szykuje się poważna rozmowa o przyszłości Polski i Europy. Do zobaczenia! Sam jestem ciekaw Waszych pytań – napisał Trzaskowski na Facebooku.

Polityk, który wie jak wygrywać. Który wszedł do politycznej ekstraklasy – nie tylko w skali Polski. Cieszę się, że…

Posted by Rafał Trzaskowski on Thursday, August 5, 2021
reklama

Na facebookowym profilu Campusu przypomniano, że Tusk to pierwszy po 1989 r. lider polityczny w Polsce, który wygrał wybory parlamentarne dwa razy z rzędu. – Był premierem RP, a następnie szefem Council of the European Union (Rady Europejskiej). Obecnie jest przewodniczącym EPP – European People’s Party (Europejskiej Partii Ludowej) oraz Platformy Obywatelskiej – napisali organizatorzy.

Czytaj też:  Brytyjskie wojsko na granicy polsko-białoruskiej

Program pojawi się w przyszłym tygodniu

W przyszłym tygodniu ogłoszony ma zostać program Campusu. Z uzyskanych informacji wynika, że wydarzenie ma objąć m.in. debaty, panele tematyczne i warsztaty.

Wśród zaproszonych gości są polscy politycy – oprócz Tuska, także marszałek Senatu Tomasz Grodzki, samorządowcy, prezydenci: Gdańska – Aleksandra Dulkiewicz, Rzeszowa – Konrad Fijołek i Białegostoku – Tadeusz Truskolaski, a także były Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Będą też goście zagraniczni: liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska, b. ambasador USA w Polsce Daniel Fried, była unijna komisarz i b. szwedzka minister ds. europejskich Cecilia Malmström oraz burmistrz Budapesztu Gergely Karácsony.

Uczestnicy Campusu będą mieli ponadto okazję poznać uczestniczkę Powstania Warszawskiego Wandę Traczyk-Stawską, prawnika, prof. Marcina Matczaka, filozofkę prof. Aleksandrę Przegalińską, ekspertkę od edukacji i aktywistkę Biankę Siwińską, dziennikarza Cezarego Łazarewicza oraz byłego oficera wywiadu, obecnie pisarza Vincenta V. Severskiego.

Wśród ludzi kultury, którzy odwiedzą Campus będą m.in. pisarze: Jakub Żulczyk i Magdalena Grzebałkowska, reżyser Jan Komasa, aktorka Magdalena Schejbal, a także malarka i ilustratorka Marta Frej. Podczas koncertów wystąpią Brodka, Natalia Przybysz, Organek i Krzysztof Zalewski.

Źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

16 KOMENTARZY

16 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama