fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 sierpnia, 2021

Jest nagranie ze staranowania busa przez ciężarówkę

reklama
reklama
Wyślij przez

Mogło dojść do ogromnej tragedii. Busem, w którego wjechała ciężarówka, podróżowało osiem osób. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

Wczoraj (21.07.2021) od godziny 11:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Towarowa/Składowa. Kierujący ciężarowym Manem wraz z naczepą na skutek niedostosowania prędkości do panujących warunków ruchu najechał na tył osobowego citroena oraz na sygnalizację świetlną.

reklama


Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, choć nie było to jednoznaczne na początku, kto siedział za kierownicą ciężarowego mana. 53-letni mężczyzna próbował wmówić funkcjonariuszom, że za kierownicą w chwili zdarzenia siedziała inna osoba – zapis z kamer monitoringu mówił jednak co innego. Okazało się, że 57-latek miał powody, aby próbować wprowadzić w błąd interweniujących funkcjonariuszy, ponieważ w policyjnej bazie danych figurował jako osoba nieposiadająca uprawnień do kierowania pojazdami – zostały one mu zatrzymane w 2010 roku w związku z kierowaniem w stanie nietrzeźwości.

W uczestniczącym w zdarzeniu citroenie podróżowało łącznie 8 osób. Na szczęście nikt nie został ranny i skończyło się jedynie na ogólnych potłuczeniach. Obaj kierowcy w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Pojazd kierowany przez 53-letniego mężczyznę nieposiadającego uprawnień został odholowany i zabezpieczony na policyjnym parkingu.

W obsłudze zdarzenia brali również udział funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, których zadaniem było przeprowadzenie kontroli drogowej kierującego ciężarówką pod kątem naruszeń ustawy o transporcie drogowym. W tym celu zgrane i zabezpieczone zostały zapisy z tachografu oraz kart kierowców. W wyniku kontroli na jaw wyszły nowe fakty: kierujący posiadał przy sobie dwie karty kierowcy, stwierdzono brak ukończenia obowiązkowego szkolenia okresowego kierowców zawodowych, brak orzeczenia lekarskiego i psychologicznego o braku przeciwwskazań do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy. Ponadto 57-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, a jego karta kierowcy straciła ważność.

Źródło: KMP

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
reklama

Popularne filmiki z Olsztyna i regionu

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
Niezalogowany użytkownik musi zaakceptować poniższe warunki
3 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze