4 C
Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024
reklama

Strażacy na ratunek zwierzęciu, które wpadło do bunkra

WiadomościStrażacy na ratunek zwierzęciu, które wpadło do bunkra

Młody jeleń wpadł do bunkra z czasów II wojny światowej i nie był w stanie wydostać się z niego samodzielnie. Zwierzę zostało znalezione przez grzybiarzy, którzy wezwali na pomoc strażaków. Młody samiec jelenia uwięziony był około dwóch metrów pod ziemią na dnie betonowej studni dawnego bunkra, w lesie koło jeziora Priamy, kilkadziesiąt metrów od drogi krajowej nr 58.

reklama

Strażacy mieli problemy z dotarciem do zwierzaka, ponieważ nie mogli dostać się do niewielkiego otworu w pokrywie, pozostałego po stalowej wieżyczce obserwacyjnej. Dlatego odkopali boczne wejście do bunkra, gdzie uwięziony był jeleń. Jelonka przykryto kocem i wyniesiono bezpiecznie na zewnątrz.

Po uwolnieniu, cielę jelenia szlachetnego było w dobrej kondycji i młode, a także nie odniosło żadnych obrażeń. Chwilę po uwolnieniu uciekło w głąb lasu. Ratujący zwierzę strażacy mieli już do czynienia z dzikimi zwierzętami – wzywani byli do łabędzi zaplątanych w wędkarską żyłkę oraz uwalniali sowę, która wpadła do komina jednego z domów w Nartach.

reklama

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia