14 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Na Mazurach powstał kolorowy chodnik z kamieni. Malowali je ludzie z 27 krajów świata

WiadomościNa Mazurach powstał kolorowy chodnik z kamieni. Malowali je ludzie z 27...

Ełcka Fundacja “Odpowiedzialni Za Marzenia” zainicjowała projekt chodnika z kolorowych kamyków, które zostały pomalowane we wzory przez ludzi z 27 krajów świata. Prace nad malowaniem kamieni rozpoczęto w trakcie pandemii, by w ten sposób zyskać chwilę radości i zapomnieć o smutnym czasie.

reklama

Chodnik znajduje się w pobliżu wieży widokowej w Ełku, a jest to pierwszy tego typu projekt na świecie.

W trakcie pandemii kamienia malowali ludzie na całym świecie w różnych wzorach, aby rozjaśnić szare dni. W sumie do chodnika zostało wykorzystanych kilkaset mazurskich kamieni, na których namalowano kropki, skrzydła biedronek, bajkowy krecik, cytaty z książek, myśli filozoficznych, abstrakcyjne wzory i kwiaty.

reklama

Kamyki malowali zarówno artyści jak i osoby prywatne, w tym przedszkolaki, uczniowie, oraz osoby z wielu polskich miast, takich jak Gdańsk, Kraków czy Warszawa, a także z zagranicy, w tym z Hiszpanii, USA, czy z krajów bałtyckich i sąsiednich – Białorusi, Ukrainy i Litwy.

Projekt ma również na celu promowanie aktywności, jaką jest długi spacer, oglądanie wschodów i zachodów słońca i kontakt z naturą. Dzieci mają przy okazji odłożyć smartfony i wpaść do nas – na spacer, kolorowym chodnikiem, gdzie mogą także znaleźć przez siebie zmalowane kamienie.

Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz z entuzjazmem wzywa do odwiedzenia niezwykłego chodnika, który powstał dzięki pracy ludzi z całego świata.

reklama

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia