fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 29 stycznia, 2022
reklama

Kierowca uderzył w drzewo. Auto rozerwało się na dwie części

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

W zeszłym tygodniu doszło do nietypowego zdarzenia drogowego. Auto rozerwało się na dwie części po uderzeniu w drzewo.

11 czerwca o godzinie 22.57 dyżurny stanowiska kierowania w Komendzie Powiatowej PSP w Nowym Mieście Lubawskim otrzymał informację o wypadku komunikacyjnym w miejscowości Mroczno, gm. Grodziczno, z udziałem jednego samochodu osobowego. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowym Mieście Lubawskim oraz dwa zastępy z jednostki z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrocznie. Pierwszy zastęp straży pożarnej OSP Mroczno przybył na miejsce zdarzenia już po 7 minutach.

W trakcie prowadzonego rozpoznania, kierujący działaniami ustalił, że samochód osobowy poruszając się po drodze powiatowej w miejscowości Mroczno z nieznanych przyczyn uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku uderzenia samochód rozpadł się na dwie części, z czego jedna część pozostała na drodze powiatowej, druga znajduje się około 30 metrów dalej w polu. Pojazdem podróżowała jedna osoba – mężczyzna, który żyje i doznał ogólnych obrażeń. Po udzieleniu przez strażaków poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy, opatrzeniu ran został on przekazany zespołowi ratownictwa medycznego, który przetransportował poszkodowanego do szpitala w Nowym Mieście Lubawskim.

Czytaj też:  18-letni kierowca uderzył w drzewo i stracił prawo jazdy
reklama

Działania straży pożarnej polegały na: udzieleniu poszkodowanemu kwalifikowanej pomocy medycznej, opatrzeniu ran, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeszukaniu pobliskiego terenu, usunięciu wraku samochodu z jezdni. Działania ratownicze straży pożarnej trwały 2 godz. 07 minut. Brało w nich udział pięć zastępów straży pożarnej, w tym trzy zastępy z JRG PSP NML i dwa zastępu z OSP Mroczno. W działaniach brały również udział dwa radiowozy policji i jeden zespół ratownictwa medycznego.

Źródło: KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama