0
4.3 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 grudnia, 2025
reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Młodzi zawodnicy karate powalczą w IV Rodzinnym Turniej V Dojo

IławaMłodzi zawodnicy karate powalczą w IV Rodzinnym Turniej V Dojo

Uczniowski Klub Sportowy Akademia Sztuk Walki Olsztyn zaprasza na IV Rodzinny Turniej V Dojo, który odbędzie się w pierwszą niedzielę grudnia (7.12). 

reklama

Zawody sportowe karate kyokushin zostaną rozegrane w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Jonkowie. Impreza organizowana jest już po raz czwarty, ale po raz pierwszy odbędzie się w jonkowskiej placówce. Wezmą w niej udział zaprzyjaźnione kluby karate z Iławy, Ostródy, Szczytna i Zambrowa koło Łomży – łącznie blisko 200 zawodników.

Rywalizacja sportowa będzie turniejem mikołajkowym, który jest organizowany dla dzieIci i młodzieży każdego roku w grudniu. Jego ideą jest zaprezentowanie ćwiczącym karate atmosfery towarzyszącej tego rodzaju zawodom oraz zapoznanie ich z formułą zawodów przed wyjazdem na turnieje ogólnopolskie. IV Rodzinny Turniej V Dojo jest to również tzw. turniej pierwszego kroku dla wszystkich tych, którzy dotychczas nie startowali w zawodach karate, a chcieliby spróbować tej formy rywalizacji sportowej. Specyfiką turnieju jest ponadto rodzinny charakter imprezy. Zawodnicy będą mogli zmierzyć się w konkurencjach sportowo-sprawnościowych z podziałem na grupy wiekowe i płeć, a rodzice powalczą o tytuły w kategoriach: „najlepsza Mama” i „najlepszy Tata”.

reklama

W poprzednich latach turniej cieszył się dużym zainteresowaniem – startowało w nich średnio ok. 200 zawodników każdego roku. W 2013 r. gośćmi honorowymi byli m.in. Paweł Papke, poseł na Sejm RP oraz Piotr Moczydłowski, wielokrotny mistrz Europy i aktualny wicemistrz świata karate kyokushin. W tym roku swoją obecność zapowiedzieli: Anna Kaczyńska-Youssfi (wielokrotna mistrzyni Europy, Polski i USA, aktualna brązowa medalistka mistrzostw świata) oraz Skander Youssfi (dziesięciokrotny mistrz Tunezji, wielokrotny medalista mistrzostw Afryki i Europy).

Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, Akademia Sztuk Walki Olsztyn to przede wszystkim zabawa połączona z treningiem, który nie tylko korzystnie wpływa na rozwój fizyczny, ale również wychowanie dziecka. Jej celem jest krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, a w szczególności organizowanie, rozwijanie, popularyzacja sportów i sztuk walki.

„Kurier Olsztyński” objął patronat medialny nad wydarzeniem.

JC

Przeczytaj także

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Włącz powiadomienia e-mail
Wyślij maila o
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

7 pomysłów na prezent pod choinkę dla niej

Kup coś, co wywoła uśmiech i zainspiruje.

Migracja do Shopify krok po kroku – o czym powinieneś wiedzieć?

Ważne jest zachowanie odpowiedniej kolejności działań.

Czy używany iPhone 15 Pro to rozsądny wybór dla wymagających użytkowników?

Zakup smartfona z najwyższej półki nie zawsze musi oznaczać sięganie po fabrycznie nowy egzemplarz.

Jaki prezent na święta przygotować własnoręcznie?

Dlaczego warto postawić na upominki bożonarodzeniowe zrobione samodzielnie.

Jak przygotować gabinet stomatologiczny do codziennej pracy? Niezbędne materiały i akcesoria

Właściwe przygotowanie gabinetu stomatologicznego gwarantuje bezpieczeństwo i efektywność pracy.

Horyzonty Przyszłości: Prognoza Dominacji Technologii i Filamentów w Świecie Druku 3D

Technologia druku 3D dynamicznie przekształca się w pełnoprawny sektor przemysłowy i konsumencki.

Czym są opakowania typu display?

Displaye łączą funkcję ochronną z prezentacyjną.

Metody testowania wytrzymałości i odporności ubrań roboczych

Profesjonalna odzież robocza przechodzi szereg testów, aby zapewnić bezpieczeństwo i trwałość.

Okulary przeciwsłoneczne w górach – jak chronić oczy na dużej wysokości?

Silne nasłonecznienie, odbicie promieni słonecznych od śniegu i zwiększone promieniowanie UV stwarzają ryzyko uszkodzeń oczu.
reklama
reklama