5 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

Dla 870 dzieci zabrakło miejsc w przedszkolach miejskich

OlsztynDla 870 dzieci zabrakło miejsc w przedszkolach miejskich

1235 dzieci dostało się do przedszkoli miejskich w Olsztynie – informuje Polskie Radio Olsztyn. – Dla ponad 870, w tym 30. spoza gminy Olsztyn i 70-ciu w wieku poniżej 3 lat, zabrakło miejsca. Takie są wyniki internetowej rekrutacji do przedszkoli w Olsztynie na rok 2014-15.

reklama

Wnioski składali rodzice dzieci w wieku 3-6lat, które dotychczas nie były objęte edukacją przedszkolną. Jednak ze względu na ustawowy obowiązek edukacji przedszkolnej dzieci w wieku 5 i 6 lat nie dla każdego kandydata starczyło miejsca – informuje Polskie Radio Olsztyn. Od września naukę w przedszkolu będzie kontynuowało prawie dwa tysiące pięcio- i sześciolatków.

Teraz rodzice mają czas na potwierdzenie chęci oddania dziecka do danego przedszkola. Mają na to czas w dniach 2-6 czerwca. Rodzice dzieci, które nie dostały się do przedszkola mogą się odwołać od decyzji. W sierpniu będzie także przeprowadzony nabór uzupełniający.

reklama

Rodzice, których dzieci nie przeszły pozytywnie rekrutacji mogą je zapisać do oddziałów przedszkolnych, w olsztyńskich szkołach podstawowych, gdzie jest 90 wolnych miejsc.  Ponad 4250 dzieci mogą przyjąć od września przedszkola prywatne.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia