15 C
Olsztyn
niedziela, 14 kwietnia, 2024
reklama

Ponad 300 kamer na olsztyńskich skrzyżowaniach

OlsztynPonad 300 kamer na olsztyńskich skrzyżowaniach

Firma Sprint kończy montaż kamer na olsztyńskich skrzyżowaniach. 

reklama

Powoli dobiega końca montaż kamer na skrzyżowaniach, które będą częścią sytemu ITS, który  powstaje w ramach projektu tramwajowego.

– Wykonawca zamontował już 90% kamer w ramach inwestycji. Łącznie będzie ich 373 – mówi kierownik projektu tramwajowego Andrzej Karwowski.

reklama

Kamery mają tzw. strefę intymności. Jeżeli obraz będzie obejmował budynki mieszkalne, to okna będą zamazane. Co jest bardzo ważne, ponieważ kamery będą rejestrowały obraz w wysokiej rozdzielczości. W sali sterowania znajdują się ekrany, na których w czasie rzeczywistym można oglądać obrazy olsztyńskich skrzyżowań, zmiany w sygnalizacji i w razie potrzeby reagować na zaistniałe wydarzenia drogowe. Z tego miejsca można nawet ustalić objazdy w razie prac drogowych i wypadków.

KM

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jaro
26 października 2014 10:09

Na 5 skrzyżowaniach są kamery wsteczne oraz kamery skierowane na każdy pas ruchu. Do czego dokładnie ma to służyć? Na innych są po jednej na każdy kierunek, o co tu chodzi? Czy będą również mierzyć odcinkową prędkość jazdy? Kiedy to wszystko zostanie uruchomione i kiedy doczekamy się sterowania ruchem dostosowanego do natężenia ruchu. Śmieszą mnie sytuacje, kiedy sam stoję na skrzyżowaniu i czekam 1 min na zapalenie “zielonego” aż przejdzie cały cykl (oczywiście nie na wszystkich skrzyżowaniach)

Olsztynianka
26 października 2014 00:21

Mój Olsztyn. Taki bezpieczny…

Polecane
Ogłoszenia