23 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Nowy mural przy Dworcu Zachodnim

GalerieNowy mural przy Dworcu Zachodnim

Jeszcze w czerwcu mieszkańcy Olsztyna i turyści będą mogli podziwiać nowy mural Justyny Sołwiej. Praca powstaje pod wiaduktem niedaleko Dworca Zachodniego. 

reklama

Nowy mural przy Dworcu Zachodnim praca Galerie, Olsztyn, Wiadomości

Justyna Sołowiej wybrała sobie trudną formę ekspresji artystycznej. Zamiast malować w zaciszu pracowni, woli wyjść do ludzi i przekształcać przestrzeń publiczną. W ubiegłym roku w tunelu pod wiaduktem przy rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej namalowała mural “Na jeziorach”. Po roku dzięki stypendium prezydenta jest w stanie zrealizować kolejny projekt.

reklama

– Mural składa się z dwóch cykli: “Rytm miasta” i “Tętniące miasto nocą”. Można odnaleźć w projekcie elementy moich obrazów. Obydwa murale zamykają moją pracę nad trzema cyklami mojego malarstwa – mówi Justyna Sołowiej

Praca nad muralem to nie tylko malowanie. Artystka najpierw musiała przygotować ścianę, zajęło to malarce dwa dni.

– Wygląda to tak samo jak malowanie ściany w domu. To bardzo duży projekt. Całość będzie miała trzy metry wysokości i około 25 długości – tłumaczy absolwentka Wydziału Sztuki.

reklama

Justyna Sołowiej w pracy wykorzystuje szablony, tradycyjne malarstwo i farby w spray. Praca nad muralem potrwa około dwóch tygodni. Choć sama artystka zastanawia się czy to jeszcze mural – a może powinna mówić o fresku.

Prace Justyny Sołowiew można oglądać w Galerii Ether w Warszawie. Wystawa potrwa do 6 czerwca.

KM

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane