fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Nowy mural przy Dworcu Zachodnim

GalerieNowy mural przy Dworcu Zachodnim

Jeszcze w czerwcu mieszkańcy Olsztyna i turyści będą mogli podziwiać nowy mural Justyny Sołwiej. Praca powstaje pod wiaduktem niedaleko Dworca Zachodniego. 

reklama

Nowy mural przy Dworcu Zachodnim praca Galerie, Olsztyn, Wiadomości

Justyna Sołowiej wybrała sobie trudną formę ekspresji artystycznej. Zamiast malować w zaciszu pracowni, woli wyjść do ludzi i przekształcać przestrzeń publiczną. W ubiegłym roku w tunelu pod wiaduktem przy rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej namalowała mural “Na jeziorach”. Po roku dzięki stypendium prezydenta jest w stanie zrealizować kolejny projekt.

reklama

– Mural składa się z dwóch cykli: “Rytm miasta” i “Tętniące miasto nocą”. Można odnaleźć w projekcie elementy moich obrazów. Obydwa murale zamykają moją pracę nad trzema cyklami mojego malarstwa – mówi Justyna Sołowiej

Praca nad muralem to nie tylko malowanie. Artystka najpierw musiała przygotować ścianę, zajęło to malarce dwa dni.

reklama
Rośnie napięcie na Kortowie. Czy studenci UWM zaliczą egzamin z kultury osobistej?

– Wygląda to tak samo jak malowanie ściany w domu. To bardzo duży projekt. Całość będzie miała trzy metry wysokości i około 25 długości – tłumaczy absolwentka Wydziału Sztuki.

Justyna Sołowiej w pracy wykorzystuje szablony, tradycyjne malarstwo i farby w spray. Praca nad muralem potrwa około dwóch tygodni. Choć sama artystka zastanawia się czy to jeszcze mural – a może powinna mówić o fresku.

Prace Justyny Sołowiew można oglądać w Galerii Ether w Warszawie. Wystawa potrwa do 6 czerwca.

KM

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Rośnie napięcie na Kortowie. Czy studenci UWM zaliczą egzamin z kultury osobistej?
Sytuacja na rynku pracy na Warmii i Mazurach
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji