fbpx
12 C
Olsztyn
sobota, 30 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Obce blachy znów wkurzają olsztynian!

OlsztynObce blachy znów wkurzają olsztynian!

Olsztynianie często narzekają na tzw. „obce blachy”, a to, że kierowcy z innych miast nie znają przepisów, a to, że nie potrafią parkować… To nie prawda? 

reklama

Jeden z mieszkańców Olsztyna napisał do nas: „Parkujący  inaczej? Głupota czy brak wyobraźni? Scenka  w zatoczce cofania-mijania  przy  Wyszyńskiego 12 – Osiedle  Kormoran. Sobota 26.04.2014, godziny  popołudniowe. Po ciężkim  dniu  pracy przyjeżdża  zmęczony młody  człowiek (rejestracja  NMR….), nie  zastanawiając się,  parkuje  na środku  zatoczki, blokując  tym samym parkowanie  innym współmieszkańcom-kierowcom. Kilka  chwil  po tym w zatoczkę   wjeżdża młoda  pani (rejestracja NOL….) kombinuje, cofa, rusza, zatrzymuje  się,  wreszcie parkuje na ukos  blokując poprzedni samochód. Zadowolona  z „udanego”  parkowania   udaje  się  do swego miejsca  zamieszkania. Szanowni  Państwo  “parkujący  inaczej” po raz  kolejny nie  liczą  się z realiami parkowania. Takie obyczaje nie mieszczą się  w normach ogólnie  przyjętych  na osiedlu  Kormoran w Olsztynie”.

parkowacz

reklama
reklama
reklama

14 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ja
29 kwietnia 2014 19:57

Broniący NOSów, NOLi i innych NILi robią to w mało przekonujący sposób. Przyjezdni nie potrafią parkować często z innego względu – muszą mieć “na oku” swoje nie bite – Niemiec płakał jak sprzedawał – golfy, audi, bmw i skody. Zaparkowanie 20 m dalej – i noc bez snu. Mieszkam na osiedlu domków, gdzie sporo ludzie wynajmują. Obce rejestracje biją rozsądek na łeb. A to obstawią z obu stron słupki informujące o “śpiochu”, a to zaparkują prawie na skrzyżowaniu, na trawniku… Ktoś pisał, że zdają prawo jazdy w Olsztynie. I co z tego? Jak byłem w Nowym Jorku, to nie znaczy,… Czytaj więcej »

studentka spoza Olsztyna
29 kwietnia 2014 08:50

gdy jeszcze studiowałam w Olsztynie, wspólnie ze znajomymi, będącymi jak i ja z poza Olsztyna, ustalilismy termin “olsztyński styl parkowania” – czyli 1,5 miejsca. Nigdzie czegos takiego nie widziałam jak własnie na olsztyńskich osiedlach….

Polecane
Ogłoszenia