18 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Premier Donald Tusk odwiedził Bartoszyce

WiadomościPremier Donald Tusk odwiedził Bartoszyce

Premier Donald Tusk odwiedził w niedzielę przejście graniczne w Bezledach a potem Bartoszyce, gdzie spotkał się z mieszkańcami miasta. Premier zapewniał, że mały ruch graniczny nie jest zagrożony.

reklama

Premier odniósł się do sytuacji na linii Polska-Rosja, mówiąc, że sprawa staje się globalna i interesuje cały świat.

– Musimy pamiętać, że nasze relacje z Rosją mają wpływ na życie mieszkańców tu w Bartoszycach, czy innych miejscowościach i powiatach, które są objęte małym ruchem granicznym. Nie ukrywam, że to głównym powód mojego przyjazdu do Bartoszyc. Mały ruch graniczny nie jest zagrożony i nikt mnie nie przekona, że konflikt między Rosją a Ukrainą i wydarzenia na Krymie miałyby wpłynąć na naszą decyzję sprzed jakiegoś już czasu, o otworzeniu małego ruchu granicznego.

reklama

Tusk apelował do mieszkańców Bartoszyc, aby nie oddawali odczuć “zwykłym” Rosjanom negatywnego nastawienia, jakie ma rząd Polski do zachowania prezydenta Putina.

– Oczekuję od służb, a także od państwa, żeby nasze zachowania, nasz sposób postępowania wobec osób przyjeżdżających do Obwodu Kaliningradzkiego, nie zmienił się tylko dlatego, że ktoś w Moskwie wpadł na kilka imperialnych pomysłów – mówił premier.

Premier podkreślał, że powinniśmy pokazać “zwykłym” obywatelom Rosji, że nam się w “głowach nie poprzewracało”, a my jako Polacy nie powinniśmy czuć się odpowiedzialni za wydarzenia na Krymie i Ukrainie.

reklama

 

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ad
31 maja 2014 14:45

Socjologia na PWSZ w Raciborzu jest super !

Polecane