fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 4 grudnia, 2021
reklama

Premier Donald Tusk odwiedził Bartoszyce

reklama

Premier Donald Tusk odwiedził w niedzielę przejście graniczne w Bezledach a potem Bartoszyce, gdzie spotkał się z mieszkańcami miasta. Premier zapewniał, że mały ruch graniczny nie jest zagrożony.

Premier odniósł się do sytuacji na linii Polska-Rosja, mówiąc, że sprawa staje się globalna i interesuje cały świat.

– Musimy pamiętać, że nasze relacje z Rosją mają wpływ na życie mieszkańców tu w Bartoszycach, czy innych miejscowościach i powiatach, które są objęte małym ruchem granicznym. Nie ukrywam, że to głównym powód mojego przyjazdu do Bartoszyc. Mały ruch graniczny nie jest zagrożony i nikt mnie nie przekona, że konflikt między Rosją a Ukrainą i wydarzenia na Krymie miałyby wpłynąć na naszą decyzję sprzed jakiegoś już czasu, o otworzeniu małego ruchu granicznego.

reklama

Tusk apelował do mieszkańców Bartoszyc, aby nie oddawali odczuć „zwykłym” Rosjanom negatywnego nastawienia, jakie ma rząd Polski do zachowania prezydenta Putina.

Czytaj też:  Protest przeciwko wyjściu Polski z Unii Europejskiej. Aleksander Kwaśniewski w Olsztynie

– Oczekuję od służb, a także od państwa, żeby nasze zachowania, nasz sposób postępowania wobec osób przyjeżdżających do Obwodu Kaliningradzkiego, nie zmienił się tylko dlatego, że ktoś w Moskwie wpadł na kilka imperialnych pomysłów – mówił premier.

Premier podkreślał, że powinniśmy pokazać „zwykłym” obywatelom Rosji, że nam się w „głowach nie poprzewracało”, a my jako Polacy nie powinniśmy czuć się odpowiedzialni za wydarzenia na Krymie i Ukrainie.

 

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama