18 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Zarzuty dla komornika z Działdowa i jego wspólników

DziałdowoZarzuty dla komornika z Działdowa i jego wspólników

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie prowadzi śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez Komornika przy Sądzie Rejonowym w Działdowie Sebastiana Sz. podczas prowadzenia postępowania egzekucyjnego.

reklama

– Michałowi B., biegłemu sądowemu oraz Arkadiuszowi B., rzeczoznawcy techniki samochodowej zostały przedstawione zarzuty popełnienia przestępstwa, polegającego na tym, że w związku z prowadzonym przez Sebastiana Sz. komornika sądowego postępowaniem egzekucyjnym przeciwko Wiktorowi Ch. i innym osobom przedstawili komornikowi jako dowód w prowadzonym postępowaniu egzekucyjnym opinię, w której poświadczyli nieprawdę odnośnie wykonywanych czynności oraz wartości wycenianych ruchomości zaniżając ich wartość o kwotę około 60 tys. zł – mówi Zbigniew Czerwiński, rzecznik prasowy prokuratury okręgowej.

Wymienieni przesłuchani w charakterze podejrzanych nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im przestępstwa i skorzystali z prawa do odmowy złożenia wyjaśnień i odpowiedzi na pytania. Za zarzucane podejrzanym przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

reklama

Komornik Sebastian Sz. został już nieprawomocnie skazany w podobnej sprawie. Za zaniżanie wartości sprzętu rolniczego i sprzedaż ich umówionemu nabywcy sąd w Giżycku wymierzył mu karę roku i czterech miesięcy pozbawiania wolności w zawieszeniu na trzy lata. Sąd zastosował także 5-letni zakaz wykonywania zawodu, a także zobowiązał do częściowej naprawy szkody wobec pokrzywdzonych. Komornik musi zapłacić pokrzywdzonym rolnikom ponad 59 tys. zł. Musi też zapłacić grzywnę w wysokości 30 tys. zł.

 

 

reklama

 

 

Polecane: Kim jest komornik?

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane