14 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Szpitale dostały środki na konferencje naukowe i programy zdrowotne

ElblągSzpitale dostały środki na konferencje naukowe i programy zdrowotne

Sześć placówek służby zdrowia z województwa warmińsko-mazurskiego otrzyma dofinansowania na zorganizowanie konferencji naukowych i przeprowadzenie programów zdrowotnych. Taką decyzję podjął zarząd województwa warmińsko-mazurskiego.

reklama

Prawie 10 tys. zł umożliwi Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu w Elblągu przeprowadzenie debaty zdrowotnej z młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych o zapobieganiu chorobom układu krążenia. Natomiast ponad cztery tys. zł pomoże w zorganizowaniu przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie programu profilaktyki zaburzeń rytmu serca „Dbaj o serce”.

Do Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie trafi 21 tys. złotych na kontynuowanie trzech projektów: „Paleta kolorów – Barwy Życia”, „Przystanek zdrowie – nowe horyzonty”, „Drogowskazy – wyprawa na bajkową polanę po świeże powietrze”, a także na realizację nowego zadania „Wiosna życia, czyli jak nie dać się starości”. Z kolei 15 tys. zł przyznanych Wojewódzkiemu Specjalistycznemu Szpitalowi Dziecięcemu w Olsztynie pomoże w organizacji konferencji naukowej „Chirurgia ortognatyczna – od planowania do leczenia”.

reklama

Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Ameryce zorganizuje konferencję naukową o profilaktyce chorób układu oddechowego. Z kolei Specjalistyczny Psychiatryczny Zakład Opieki Zdrowotnej we Fromborku przeprowadzi warsztaty arteterapii „Musica animae levamen”.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia