16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

140 tysięcy złotych dla Romów i 3,7 mln na zakup podręczników

Elbląg140 tysięcy złotych dla Romów i 3,7 mln na zakup podręczników

Na wniosek wojewody warmińsko mazurskiego Mariana Podziewskiego minister finansów przyznał  140 tys. zł na działalność edukacyjną, prowadzoną w świetlicach romskich, działających na terenie województwa warmińsko – mazurskiego.

reklama

O te środki występowały stowarzyszenia romskie i działające na rzecz Romów. Pieniądze, które otrzymają, pozwolą im prowadzić działalność edukacyjną dla młodzieży i dzieci romskich w świetlicach w Olsztynie, Ostródzie, Elblągu i Ełku. Warto dodać, że w Olsztynie zaczyna działalność druga świetlica, którą prowadzić będzie Stowarzyszenie Kultury Romskiej „Hitano”. Pozostałe organizacje pozarządowe, wybrane w ramach ogłoszonego przez wojewodę konkursu, to: Stowarzyszenie Młodzieży „REKORD” w Olsztynie, Ełckie Stowarzyszenie Romów „Dżi Romano”, Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Społecznej w Ostródzie oraz Fundacja Elbląg – Fundusz Lokalny Regionu Elbląskiego.

– Cieszę się bardzo, że udało się zdobyć te pieniądze, tym bardziej, że działalność tych świetlic cieszy się dużą popularnością i dzieci romskie chętnie spędzają tam czas nie tylko na nauce, ale też zabawie – mówi wojewoda warmińsko – mazurski Marian Podziewski.

reklama

Podręczniki, materiały edukacyjne i ćwiczeniowe dla uczniów szkół podstawowych – na ten cel zostanie przeznaczonych ponad półtora miliona złotych, które ministerstwo finansów właśnie przekazało wojewodzie warmińsko-mazurskiemu. Lada dzień środki te trafią do wszystkich podstawówek naszego regionu.

To jednak nie koniec. Na wsparcie w formie dofinansowania mogą liczyć także uczniowie uczęszczający w roku szkolnym 2014/2015 do klas II, III lub VI szkoły podstawowej, a także do klasy III szkół ponadgimnazjalnych. Za ponad 3,7 mln zł, które przekazane zostaną z budżetu wojewody, sfinansowany zostanie zakup podręczników do kształcenia ogólnego i zawodowego.

red

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia