9 C
Olsztyn
sobota, 18 maja, 2024
reklama

Służba wojskowa powinna być obowiązkowa?!

OlsztynSłużba wojskowa powinna być obowiązkowa?!

„Za mundurem panny sznurem”, ale czy to jest wystarczająco przekonujący argument, żeby służba wojskowa znów była obowiązkowa? 

reklama

Ostatnio dużo mówi się o bezpieczeństwie energetycznym jak i militarnym kraju. Pojawiają się głosy, że powinna wrócić obowiązkowa służba wojskowa. Wielu jednak ten pomysł krytykuje, bo lepiej mieć 100 zawodowych doskonale wyszkolonych i dobrze uzbrojonych żołnierzy niż 1000 rezerwistów, którzy tylko dwa razy strzelali z karabinu w ciągu swojej służby.

– Na FB krąży taka ilustracja, na której widnieją polscy żołnierze z podpisem „jestem za przywróceniem obowiązkowej służby wojskowej” – mówi Darek, grafik z Olsztyna. – Ludzie, którzy to lajkują zapomnieli, bądź nie wiedzą jak kiedyś mężczyźni unikali wojska. To nie w porządku zmuszać kogoś do czegoś, czego nie chce. Kiedyś robiono wszystko, żeby nie zostać cielonym do armii: szli na studia, albo na komisjach lekarskich udowadniali, że są w jakiś sposób „wybrakowani”.

reklama

– Wojsko powinno być obowiązkowe – mówi pani Sylwia z warzywniaka. – Chodzi o naszą obronność, poza tym pozbieraliby z ulicy tych nierobów. Porządek chociaż by był. Faceci po służbie byliby bardziej męscy. Spodnie moro zastąpią czerwone rurki, łysy łeb zastąpiłby jakąś cyrkową falę.

– Zawodowstwo, uzbrojenie, rozwijanie wojskowej technologii – to jest kierunek, a nie werbowanie na siłę ludzi, którzy stronią od kamaszy –mówi Marcin, mechanik samochodowy z Olsztyna. – Dziś wojna to nie żołnierz z karabinem, dziś wojna to superszybki komputer sterujący kilkoma wyrzutniami rakiet o np. uderzeniu punktowym lub ogromnej sile wrażenia zdolnej zgładzić niejedna armię świata w ułamku sekundy.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
olsztyniak
12 kwietnia 2014 17:19

“To nie w porządku zmuszać kogoś do czegoś, czego nie chce”. To coś to obowiązek. To do obowiązku trzeba zmuszać??? Gdy zajdzie potrzeba to ktoś będzie unikał od obrony nas Wszystkich? Media nie powinny nawet sugerować że coś takiego mogłoby nastąpić. Ażeby jednak być przygotowanym do obrony, trzeba się do tego wcześniej przygotować. No bo nie możemy poprosić: gospidzin Put in pożdajtie niemnoszko sztoby my mogli podgotowitsia k’wojnie.

Polecane
Ogłoszenia