18 C
Olsztyn
poniedziałek, 29 maja, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Siedmiu chętnych do budowy "siódemki" i obwodnicy Ostródy

OlsztynSiedmiu chętnych do budowy "siódemki" i obwodnicy Ostródy

Siedmiu wykonawców złożyło w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie oferty w przetargu na budowę drogi ekspresowej S7 na odcinku Ostróda Północ – Ostróda Południe o długości 9,7 km wraz z obwodnicą Ostródy w ciągu dk 16 o długości. 8,7 km.

reklama

Inwestycja polegać będzie na budowie odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej S7 wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz obiektów ochrony środowiska – informuje Karol Głębocki, rzecznik GDDiKA w Olsztynie. – Powstaną dwa węzły drogowe – „Ostróda Północ” na przecięciu z drogą wojewódzką 530 i „Ostróda Południe” na skrzyżowaniu z dk 16. Wraz z budową odcinka S7 zostanie zrealizowana w ciągu drogi krajowej nr 16 obwodnica Ostródy od skrzyżowania z dk 15 w rejonie miejscowości Ornowo do węzła „Ostróda Południe”. Obwodnica Ostródy będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Ostróda 1

reklama

Najtańszą ofertę złożyło konsorcjum Salini Polska wraz z dwiema firmami włoskimi. Salini, wraz z partnerami, chce zrealizować zamówienie za niemal 996 mln złotych, zobowiązując się do wykonania prac w 20 miesięcy i dając 10-letnią gwarancję. Na drugim biegunie jest konsorcjum, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR Sp. z o.o. z Zawiercia. Firma chce wybudować obwodnicę i drogę za… 1,7 mld złotych. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie informuje, że na realizację tego zadania ma 1.452 mld zł brutto.

Ostróda 2

reklama
na zielono – gotowe odcinki trasy szybkiego ruchu
na pomarańczowo – odcinki w trakcie przygotowywania
mapa s7 budowa
A – otwarcie ofert planowane 18 lipca 2014
B – oferty zostały otwarte w dniu dzisiejszym
C – otwarcie ofert planowane 21 lipca 2014
D – otwarcie ofert planowane 24 lipca 2014
E – otwarcie ofert planowane 31 lipca 2014
F – odcinek na który został ogłoszony przetarg
G – odcinek na który został ogłoszony przetarg oraz nad którym rząd pracuje nad zmianą kategorii drogi na drogę szybkiego ruchu

rak

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia