25 C
Olsztyn
niedziela, 16 czerwca, 2024
reklama

Masz takiego zwierzaka? W Olsztynie to standard…

OlsztynMasz takiego zwierzaka? W Olsztynie to standard...

Okazuje się, że psy, koty i rybki są najlepszymi przyjaciółmi większości olsztynian. Rzadko kto ma szczury, papużki, szynszyle czy węże. – Moi znajomi albo mają rybki, albo kota lub psa – pisze Wanda.

reklama

Pies na podium

Kupują im ciuszki, czapeczki, zabaweczki, a nawet polędwiczkę za dnia. Rozpieszczają do granic możliwości, niejednokrotnie bardziej niż własne dzieci. W tym kraju jak burek czy rasowy trafią na dobrego pana, to lepiej żyją niż on sam. – W Olsztynie nie ma osiedla bez psów, nie ma domów bez psich stróżów – stwierdza pan Piotr.

reklama

9 żyć

Koty w zestawieniu zajęły miejsce drugie, zaraz za psami. Zwolennicy tych futrzaków z 9 życiami tłumaczą, że mają z nich mnóstwo radości i wcale nie wymagają takiej opieki jak np. psy. – Kot ma tę cudowną właściwość, że sam się sobą zajmie – mówi Emila, miłośniczka kotów. – Z psem trzeba codziennie wychodzić, a kotu wystarczy kuweta. Zresztą te zwierzęta i tak chadzają własnymi ścieżkami.

Co na to powie ryba?

reklama

Rybki jeszcze mniej niż pozostałe zwierzęta wymagają opieki. – Co im trzeba? – pyta retorycznie Jędrzej. – Dobre akwarium, woda i trochę papu. Rybki w moim mieszkaniu są nie tylko pupilami, ale także stanowią żywą ozdobę. Nie szczekają, nie miauczą, to, że zawsze milczą jest ich największa zaletą.

zobacz też: Jak wybrać filtr do akwarium

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane