fbpx
-3 C
Olsztyn
sobota, 2 grudnia, 2023
reklama
reklama

Złodzieje ukradli oprawy lamp "wędrującego światła" nad jeziorem Krzywym [GALERIA]

GalerieZłodzieje ukradli oprawy lamp "wędrującego światła" nad jeziorem Krzywym

Długo się nie nacieszyliśmy “wędrującym” światłem nad jeziorem Krzywym. Co prawda instalacja nadal działa, ale już trzy oprawy lamp ledowych zostały ukradzione.

reklama

Lampy z “wędrującym światłem” zostały zainstalowane nad jeziorem Krzywym w ramach wybudowania stref przedsiębiorczości nad jeziorem. Oświetlają ścieżki rowerowe i trakty piesze. Unikatowe w skali kraju ”wędrujące światło” pozwala olsztynianom bezpiecznie biegać, spacerować i jeździć na rowerze, tworząc przy tych niesamowity klimat. Wędrujące światło, przy montażu którego wykorzystano innowacyjną i energooszczędną technikę sterowania poziomem oświetlenia, podąża za spacerowiczami i wyłącza się kiedy skończymy swoją trasę. To jeden z nielicznych pomysłów, który nie jest krytykowany przez żadne środowiska w mieście. Jednym słowem – pomysł wypalił i możemy być z niego dumni. Kłopot w tym, że lampy umiejscowione są w terenie rzadko odwiedzanym w zimę i niepogodę dlatego też stały się łatwym łupem dla złodziei.

Zwłoki mężczyzny. Tragiczne odkrycie na Jeziorze Długim w Olsztynie

– Odnotowaliśmy kradzież trzech opraw ledowych. Prawdopodobnie zostały skradzione w weekend. Sprawę zgłosiliśmy policji – mówi Paweł Pliszka, rzecznik Zarządu Dróg Zieleni i Transportu.

reklama

Monika Stankiewicz z Biura Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta: – Koszt lamp to 1100-1200zł sztuka.

Przypomnijmy, że kilka dni temu Olsztyn otrzymał nagrodę za ”Najlepszą inwestycję oświetleniową 2013 roku”, która zostanie wręczona podczas specjalnej uroczystości w trakcie XXII Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO 2014, która odbędzie się 26 lutego w sali konferencyjnej warszawskiego Centrum Wystawienniczego EXPO XXI.

reklama

Złodzieje ukradli oprawy lamp "wędrującego światła" nad jeziorem Krzywym [GALERIA] jezioro Galerie, Olsztyn, Wiadomości

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Zwłoki mężczyzny. Tragiczne odkrycie na Jeziorze Długim w Olsztynie
Zwłoki mężczyzny. Tragiczne odkrycie na Jeziorze Długim w Olsztynie