fbpx
12 C
Olsztyn
sobota, 30 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Noworoczna inwazja Rosjan! Dla olsztynian zabraknie towarów na półkach?

OlsztynNoworoczna inwazja Rosjan! Dla olsztynian zabraknie towarów na półkach?

Przejścia graniczne na Warmii i Mazurach przeżywają po sylwestrze prawdziwe oblężenie. Kawalkadzie rosyjskich pojazdów nie widać końca! Czy zaleją Olsztyn, a na półkach zabraknie towarów dla Polaków? 

reklama
W ciągu ostatniej doby granicę polsko-rosyjską przekroczono 27 tys. razy. Fot. www.wm.strazgraniczna.pl/

W ciągu ostatniej doby granicę polsko-rosyjską przekroczono 27 tys. razy. Odprawy dokonywane są na wszystkich pasach ruchu. Funkcjonariusz nie mogą narzekać na brak pracy. Niektórzy mówią, że to już nie potop, lecz prawdziwe tsunami.

Zgodnie z informacją Warmińsko-Mazurskiej Straży Granicznej obecnie na odprawę czeka się najdłużej, bo ok. 1,5 godziny. Co ciekawe sytuacja nie ulega zmianie. Wręcz przeciwnie, liczba chętnych do przekroczenia granicy Rosjan stale narasta!

reklama
Budowa nowego centrum handlowego ruszyła. Inwestycja wymusi zmiany w organizacji ruchu

Tak olbrzymi ruch graniczny ma związek z okresem przedświątecznym w Federacji Rosyjskiej. Obywatele tego kraju na święta robią zakupy w polskich sklepach na potęgę. W niektórych miejscach półki pustoszeją w zastraszającym tempie, a właściciele wiadomych nam marketów tylko zacierają ręce. Jednak co na taki stan rzeczy mają powiedzieć tubylcy, dla których może zabraknąć skibki chleba czy pętka kiełbasy zwyczajnej?

Straż Graniczna apeluje do „wszystkich podróżnych, którzy planują wyjazd do obwodu kaliningardzkiego w dniach od 6 do 8 stycznia o przekraczanie granicy w godzinach porannych. Zminimalizuje to ryzyko oczekiwania na odprawę graniczną”.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Nowy park handlowy w Olsztynie. Otwarcie już wkrótce!
Budowa nowego centrum handlowego ruszyła. Inwestycja wymusi zmiany w organizacji ruchu