fbpx
12 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ratujmy największy szpital dla dzikich ptaków na Warmii

OlsztynRatujmy największy szpital dla dzikich ptaków na Warmii

Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie pod Olsztynem to często jedyny ratunek dla orłów, myszołowów, bocianów czy sów, które w dramatyczny sposób zetknęły się z cywilizacją, wpadając np. na druty wysokiego napięcia. 1 proc. z naszych podatków pomoże dokończyć to, co dla ptaków bezcenne – woliery, w których mogą leczyć swoje rany. 

reklama

Ratujmy największy szpital dla dzikich ptaków na Warmii pomoc Olsztyn, Wiadomości

Ptaki, którym potrafimy nieświadomie wyrządzić tyle krzywdy, to w rzeczywistości nasi obrońcy. Potrafią ostrzegać przed bardzo niepokojącymi zmianami w środowisku naturalnym – tłumaczy dr Ewa Rumińska, twórczyni Fundacji Albatros, która prowadzi ptasi szpital w Bukwałdzie. – Dzikie ptaki to też nasze dobro narodowe. Dlatego tak liczymy na zainteresowanie władz centralnych i lokalnych. Różnie z tym bywa, ale to nie przekona orła, który na granicy życia i śmierci trafia do naszego ośrodka. Jeśli nasi przyjaciele, wrażliwi ludzie z całej Polski, nam nie pomogą, wtedy nie chcę nawet myśleć, co może się stać z ptasimi pacjentami.

reklama

Dr Ewa Rumińska całe swoje życie poświęciła dzikim ptakom. Jest nie tylko wybitnym w Europie lekarzem ratującym życie i zdrowie skrzydlatych podopiecznych, ale w Bukwałdzie organizuje też zajęcia edukacyjne dla dzieci, by wyrobić w nich wrażliwość na krzywdę zwierząt. W ośrodku prowadzonym przez Fundację Albatros już teraz skończona została woliera, która gwarantuje bezpieczeństwo kalekim ptakom drapieżnym, a na finisz budowy czeka woliera, w której pacjenci dr Rumińskiej będą mogli ćwiczyć latanie po ciężkich urazach.

Tragiczny wypadek strażaka. Zostawił żonę i trójkę dzieci. Rodzina jest w trudnej sytuacji

Zapraszam serdecznie do nas i do odwiedzenia naszej strony www.falbatros.pl. Jesteśmy pogotowiem i ostatnią deską ratunku dla całej okolicy. Warto nam pomagać, warto też wirtualnie adoptować któregoś z naszych pacjentów. A przede wszystkim warto nas odwiedzić – przekonuje Ewa Rumińska.

reklama

Aby przekazać 1 proc. swojego podatku Fundacji Albatros, wystarczy w rubryce KRS formularza PIT wpisać 0000263522.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Tragiczny wypadek strażaka. Zostawił żonę i trójkę dzieci. Rodzina jest w trudnej sytuacji
Tragiczny wypadek strażaka. Zostawił żonę i trójkę dzieci. Rodzina jest w trudnej sytuacji