fbpx
-3 C
Olsztyn
niedziela, 23 stycznia, 2022
reklama

Wychowanek Warmii zagra w HSV Hamburg!

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Urodzony w Olsztynie, kołowy reprezentacji Polski w piłce ręcznej, Piotr Grabarczyk od nowego sezonu będzie występował w niemieckim HSV Hamburg. Nowy klub zawodnika Vive Kielce, dwa lata temu wygrał prestiżowe rozgrywki Ligi Mistrzów.  

Kontrakt z drużyną Bundesligi będzie obowiązywał dwa lata. Piotr Grabarczyk to wychowanek Warmii Traveland Olsztyn oraz brązowy medalista mistrzostw świata, które odbyły się na początku roku w Katarze. Nie bez znaczenia w wyborze klubu przez zawodnika miał fakt, iż trener kadry narodowej Michael Biegler został trenerem niemieckiej drużyny.

Decyzja o odejściu z Kielc została podjęta przez klub, ale Piotr nie miał prawa narzekać na oferty. HSV to dobry kierunek, bo dla niemal każdego z naszych reprezentantów transfer do Niemiec byłby krokiem naprzód. Grabarczyk to skała w obronie trzeciej drużyny świata i człowiek, który wychodził walczyć bez marudzenia mimo, że lekarze kilka godzin pracowali nad złagodzeniem skutków urazów – przekonuje Maciej Iwański, komentator sportowy Telewizji Polskiej.

Czytaj też:  Potrącił kobietę na przystanku
reklama

I dodaje: – Tak było w Katarze, tak jest przez całą karierę. Nie dziwi mnie, że Michael Biegler podpisując kontrakt w Hamburgu skorzystał z okazji, jaką jest zatrudnienie Grabarczyka. Polak udowodni kolejny raz swoją jakość w halach Bundesligi.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama