fbpx

Poinformuj nas: ALARM@tko.pl

reklama
czwartek, 20 Czerwiec, 2019
21 C
Olsztyn

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Po nitce do… baniaków. Złodzieje paliwa z Olsztyna zatrzymani

Strona główna Wiadomości Po nitce do... baniaków. Złodzieje paliwa z Olsztyna zatrzymani
reklama

37- i 30-latek w ciągu kilku godzin okradli cztery olsztyńskie stacje paliw. Łupem podejrzanych padło blisko 330 litrów benzyny tankowanej do plastikowych baniaków.

Informację o kradzieży blisko 120 litrów paliwa ze stacji paliw na ul. Pstrowskiego olsztyńscy policjanci dostali wczoraj (14.02) krótko przed godz. 16. Kilka godzin później pracownicy innej stacji zgłosili kolejną kradzież paliwa.

reklama

Funkcjonariusze ustalili, że w obu przypadkach sprawcy kradzieży poruszali się czerwonym audi, a benzynę tankowali do baniaków schowanych w bagażniku.

Około północy funkcjonariusze z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego KMP w Olsztynie, patrolując ulice miasta na olsztyńskim Zatorzu, zauważyli czerwone audi. Osobówka wjechała właśnie na stację paliw. Kierowca osobówki na widok oznakowanego radiowozu nie zatrzymał się na tankowanie i od razu opuścił stację – podaje Komenda Miejska Policji.

Policjanci, mając przypuszczenia, że pojazdem prawdopodobnie poruszają się sprawcy  kradzieży paliwa, pojechali za samochodem. Chwilę później funkcjonariusze zatrzymali pojazd. W trakcie kontroli policyjne przypuszczenia potwierdziły się. Okazało się, że zarówno ubrania, jak i wnętrze osobowego diesla pachniało benzyną. W bagażniku zaś znajdowały się dwa kilkudziesięciolitrowe, plastikowe pojemniki.

W trakcie trwania dalszych czynności wyszło też na jaw, że 37-letni kierowca nie miał prawa jazdy. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że zostawił je w domu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec Olsztyna stracił je za przekroczenie dopuszczalnej liczby 24 punktów karnych.

Kierowca i jego 30-letni pasażer zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili, że Paweł J. i Marcin G. „odwiedzili” tego dnia cztery olsztyńskie stacje paliw. Mężczyźni zatankowali łącznie blisko 330 litrów na kwotę 1300 złotych – precyzują mundurowi z KMP Olsztyn. – Jak się okazało, nie były to ich pierwsze takie „darmowe” tankowania. Funkcjonariusze ustalili, że wcześniej podejrzani okradli w podobny sposób kilka innych olsztyńskich stacji.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tych kradzieży. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży. 37- i 30-latek przyznali się do przedstawionych zarzutów. Tłumaczyli policjantom, że skradzione paliwo sprzedali innym kierowcom.

Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę 5 lat pobawienia wolności.

reklama
reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Co? Gdzie? Kiedy?

czerwiec, 2019

20CZE(CZE 20)17:00Babski Świat w Beretta PUBBeretta Pub, Kołłątaja 22

20CZE18:00Warsztaty „Lampiony na letnie wieczory”Fabryka Pozytywnej Energii, Jagiellończyka 10/1L

20CZE20:0010. Przegląd Nowego Kina Francuskiego w OlsztynieKino Studyjne Awangarda 2, pl. Jana Pawła II 2/3

20CZE20:00Stand- up Warmia / Tomek Kołecki & Jasiek BorkowskiNowy AnderGrant, ul.Kołobrzeska 32

21CZE08:00Kurs dronowy UAVO VLOS w OlsztynieCamFLY, ul. Władysława Trylińskiego 14

21CZE15:00FEST MUZA 2019MOK Olsztyn, Dąbrowszczaków 3

21CZE(CZE 21)16:15LAMPA - I Warmiński Przegląd ImproKloszart, ul. Kurta Obitza 1

21CZE(CZE 21)17:00Pajama Party | OlsztynMasoneria, Kołłątaja 20

21CZE(CZE 21)18:00Dubowa (W)armia w natarciu!Skolity Jezioro, Jezioro Skolickie; Skolity

21CZE20:00Sierść w Galerii DOBRO / 21.06Galeria DOBRO, Stare Miasto 24/25

reklama

Warte uwagi

Nadchodzi Night Power Energia 2019 

Uwielbiana przez wszystkich fanów sportów motorowych, wyjątkowa, bo rozgrywana na dachu Galerii Warmińskiej, jedyna i niepowtarzalna impreza Night Power powraca! Tegoroczna edycja już 22...

Praca na wakacje – kierunek: Holandia

Sposobów na spędzenie wakacyjnego czasu jest mnóstwo - możemy oddać się słodkiemu lenistwu lub aktywnie wypoczywać podróżując. Wiele osób uczących się decyduje się jednak...

Olsztyn: poszukiwana opiekunka osób starszych

Jak naprawdę wygląda praca opiekuna osób starszych i z czym musi się on mierzyć? Na podstawie doświadczeń osób pracujących w zawodzie, przedstawiamy najważniejsze wyzwania,...

RABATOL.PL

X