Trwa ekspansja uczelni spoza stolicy Warmii. Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna kusi kandydatów na studia, którzy teoretycznie powinni wybrać ofertę Olsztyna, ale kierownictwo uczelni przekonuje, że warto studiować w Elblągu.
O głównych zaletach studiowania w Elblągu pisaliśmy parę dni temu. Czas przedstawić szczegółową ofertę kształcenia Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej.
Nauka odbywa się na dwóch wydziałach – administracji i nauk społecznych oraz nauk o zdrowiu. Studia pierwszego i drugiego stopnia odbywają się, w zależności od trybu, w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym. Co ciekawe, uczelnia ma nowatorskie podejście do trybu stacjonarnego, który trwa od czwartku lub piątku do niedzieli, czyli w opozycji do tradycyjnego systemu poniedziałek – piątek.
Oferta kształcenia EUH-E w porównaniu z ofertami uczelni z Olsztyna wypada bardzo dobrze. To, co zwraca uwagę, to konkurencyjność na kierunkach medycznych. Pielęgniarstwo można w Elblągu studiować stacjonarnie, ale w trybie weekendowym, co oznacza, że zajęcia odbywają się w weekendy, a absolwent uzyskuje dyplom ukończenia studiów stacjonarnych, podczas gdy uczelnie na Warmii i Mazurach oraz w Gdańsku, nie zapewniają kształcenia w tej formie. Podobnie sprawa się ma z położnictwem i ratownictwem medycznym, które można studiować w weekend. Jak przyznaje kierownictwo uczelni – W Elbląga już studiuje wiele przyszłych pielęgniarek z Olsztyna, bo weekendowy tryb nauki im odpowiada.
Od tego roku Olsztynie zostanie uruchomiona psychologia. I tutaj Elblążanie uważają, że są konkurencyjni, bo oferują naukę w trybie niestacjonarnym. A to furtka do zdobywania doświadczenia – można pracować w tygodniu, a naukę kontynuować w weekend.
Oferta kształcenia to jedno, ale baza naukowo-dydaktyczna to drugie. I na tym polu wyróżnia się EUH-E, bo zajęcia odbywają się w oddanym do użytku w 2019 roku nowoczesnym Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej. Stwarza ono możliwości kształcenia na wysokim poziomie z wykorzystaniem najwyższej klasy sprzętu. Mało, która uczelnia w regionie dysponuje takimi zasobami. Zwrócił na to uwagę podczas swojej wizyty w Elblągu wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Wojciech Maksymowicz. Wiceminister wskazywał także, że polska służba zdrowia cierpi na niedobór wykwalifikowanych położnych i pielęgniarek i nie wygląda na to, aby sytuacja miała się poprawić. W Polsce wskaźnik liczby pielęgniarek przypadających na tysiąc mieszkańców jest jednym z najniższych w Europie i wynosi 5,2, podczas, gdy średnia unijna wynosi 9,4. W dodatku rośnie średnia wieku personelu. To sygnał dla przyszłych kandydatów na studia na tych kierunkach – rynek pracy jest dla nich otwarty.
Poniżej można zapoznać się ze szczegółową ofertą dydaktyczną uczelni.
PEDAGOGIKA
Wydział Administracji i Nauk Społecznych oferuje niestacjonarne studia I i II stopnia na kierunku pedagogika. Studenci w trakcie nauki mają możliwość wyboru ścieżki zawodowej poprzez wybór grup zajęć h przygotowujących do przyszłej pracy na różnych stanowiskach w instytucjach związanych z szeroką rozumianą edukacją, opieką, wychowaniem, resocjalizacją czy terapią.
PSYCHOLOGIA
Wydział Administracji i Nauk Społecznych oferuje możliwość zdobycia zawodu psychologa w ramach pięcioletnich jednolitych studiów magisterskich. Kierunek jest prowadzony jako studia o profilu praktycznym, co oznacza więcej godzin zajęć praktycznych i lepsze przygotowanie do pracy w zawodzie psychologa. Absolwenci uzyskają tytuł magistra psychologii. Zajęcia odbywają się w systemie dziennym (stacjonarnym) i zaocznym (niestacjonarnym).
BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE
Dzięki studiom (I stopnia, niestacjonarne) na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne powstanie kadra świetnie wyszkolonych pracowników sektora bezpieczeństwa wewnętrznego. Uczelnia posiada zespół bardzo dobrej kadry naukowej, którą dopełniają specjaliści i praktycy pracujący zarówno w służbach mundurowych, jak i w administracji publicznej. Kierunek daje perspektywy na przyszłość, a eksperci z tego zakresu są poszukiwani na rynku pracy.
ADMINISTRACJA
Kluczowym celem kształcenia na kierunku administracja (I i II stopnia, niestacjonarne) jest przygotowanie studenta do odpowiedzialnego pełnienia ról zawodowych związanych m.in. z zadaniami publicznymi, realizowanymi przede wszystkim na różnych poziomach administracji rządowej, samorządowej lub prywatnej.
ZARZĄDZANIE
Zarządzanie (I stopnia, niestacjonarne) jest popularnym kierunkiem studiów łączącym ze sobą wiele dziedzin. Głównym celem kształcenia na zarządzaniu jest przygotowanie młodych ludzi do pracy w przedsiębiorstwach, organizacjach rządowych, jednostkach administracji państwowej, a przede wszystkim do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
PIELĘGNIARSTWO
Kierunek pielęgniarstwo wykazuje interdyscyplinarny charakter powiązany głównie z takimi dziedzinami jak nauki o zdrowiu oraz nauki medyczne. Zajęcia odbywają się w nowoczesnym Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
RATOWNICTWO MEDYCZNE
Ciekawy i perspektywiczny zawód dla ludzi dynamicznych i ambitnych. Studia I stopnia na kierunku ratownictwo medyczne są studiami stacjonarnymi w trybie weekendowym, co oznacza, że zajęcia odbywają się w weekendy (piątek po 16:00, sobota, niedziela), natomiast przy odpowiedniej ilości osób chętnych istnieje możliwość zorganizowania grup ćwiczeniowych także w systemie od poniedziałku do piątku (dziennym lub wieczorowym). Absolwent uzyskuje dyplom ukończenia studiów stacjonarnych. Zajęcia odbywają się w nowoczesnym Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
FIZJOTERAPIA
Fizjoterapia (jednolite studia magisterskie) to dziedzina wiedzy z obszaru nauk o zdrowiu, polegająca na leczeniu lub łagodzeniu skutków choroby, profilaktyce oraz przywracaniu sprawności człowieka z wykorzystaniem ruchu, oraz różnych czynników fizycznych. Absolwent kierunku fizjoterapia uzyskuje tytuł magistra. Studia stacjonarne w trybie weekendowym. Zajęcia odbywają się w nowoczesnym Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
POŁOŻNICTWO
Położnictwo jest związane z tym działem medycyny, który zajmuje się – w najogólniejszym rozumieniu – fizjologicznym okresem ciąży, porodu i połogu. Praca w tym zawodzie, jeżeli jest wykonywana z pasją, może przynosić bardzo dużo radości i satysfakcji. Studia pierwszego stopnia stacjonarne w trybie weekendowym – trwają nie krócej niż 6 semestrów. Zajęcia odbywają się w nowoczesnym Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Elbląska Uczelnia Humanistyczno – Ekonomiczna oferuje również studia podyplomowe, kursy i szkolenia. Pełna oferta studiów podyplomowych dostępna jest na stronie internetowej uczelni: www.euh-e.edu.pl
Osoby zainteresowane studiami podyplomowymi, które złożą dokumenty do 25 września 2020 roku, mają możliwość skorzystania z promocji i uzyskania zniżki za pierwszy semestr w wysokości 300 zł. Uczelnia prowadzi również studium kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych.
Pełna oferta edukacyjna dostępna jest na stronie www.euh-e.edu.pl -> oferta. Wszystkie aktualne informacje publikowane są również na Facebooku facebook.com/ElblaskaUHE i na stronie uczelni.
O przyjęcia na studia w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc na poszczególnych kierunkach podlega limitom.
Dodatkowe informacje można uzyskać, kontaktując się z centrum rekrutacji od poniedziałku do soboty w godzinach 8 – 16
Tel. 55 239 39 55 | 55 239 38 10 | 512 543
Przeczytaj także:
Dlaczego warto studiować w Elblągu a nie w Olsztynie?