20 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Parada studentów podczas Kortowiady odwołana

OlsztynParada studentów podczas Kortowiady odwołana

Uczestnicy majowych juwenaliów w stolicy Warmii będą musieli obejść się bez tradycyjnej parady studentów, która maszerowała ulicami Olsztyna. Powodem są utrudnienia komunikacyjne spowodowane budową linii tramwajowej w śródmieściu, przez które maszerowali zwykle żacy. 

reklama

Parada studentów w czasie Kortowiady stała się już niejako znakiem firmowym olsztyńskich juwenaliów. Nie tylko inaugurowała całą imprezę, ale dawała szansę na zaprezentowanie się studentom wszystkich wydziałów w ich specjalnych kortowiadowych koszulkach. W tym roku niestety nie będą mieli takiej możliwości jak w ubiegłych latach: – Parada nie przejdzie przez miasto, ponieważ nie udało się wypracować optymalnego rozwiązania. – informuje Patryk Ratajczak, rzecznik Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM. – Staraliśmy się, jak mogliśmy, rozmawialiśmy o różnych koncepcjach zarówno z władzami miasta, jak i olsztyńską policją. Jednak ostatecznie, wspólnie z rektorem i miejskimi urzędami, zdecydowaliśmy, że nie chcemy doprowadzić do paraliżu komunikacyjnego miasta. 

Czy olsztyńscy studenci muszą się definitywnie pożegnać z paradą w tym roku? – Pojawiły się pomysły, aby poprowadzić ją inną, krótszą trasą, np. wzdłuż kampusu. Będziemy rozważać te możliwości – dodał rzecznik RUSS-u.

reklama

Zeszłoroczna parada:

Parada studentów podczas Kortowiady odwołana Kortowiada Olsztyn, Wiadomości

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

9 KOMENTARZY

9 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
złośnik
22 marca 2015 23:50

Parada? Jestem za. Ale nie w tym roku bo nie ma gdzie. Dzieci, dorośnijcie trochę i zróbcie sobie paradę z Kortowa 2 na 1 i tyle.

haha
19 marca 2015 12:48

Bardzo dobrze… Mniej Olsztyna zaczynają tym lepiej dla nas… Wielce się burza bo nie będa mogli pochodzić po Olsztynie z puszka piwa.. Wystarczy przejechać nocą przez kortowo to właśnie się widzi jacy są porządni studenci… Stanowczo jestem za tym by w ogóle to dzika imprezę odwołali..

Polecane
Ogłoszenia