fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 24 października, 2021
reklama

Parada studentów podczas Kortowiady odwołana

reklama

Uczestnicy majowych juwenaliów w stolicy Warmii będą musieli obejść się bez tradycyjnej parady studentów, która maszerowała ulicami Olsztyna. Powodem są utrudnienia komunikacyjne spowodowane budową linii tramwajowej w śródmieściu, przez które maszerowali zwykle żacy. 

Parada studentów w czasie Kortowiady stała się już niejako znakiem firmowym olsztyńskich juwenaliów. Nie tylko inaugurowała całą imprezę, ale dawała szansę na zaprezentowanie się studentom wszystkich wydziałów w ich specjalnych kortowiadowych koszulkach. W tym roku niestety nie będą mieli takiej możliwości jak w ubiegłych latach: – Parada nie przejdzie przez miasto, ponieważ nie udało się wypracować optymalnego rozwiązania. – informuje Patryk Ratajczak, rzecznik Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM. – Staraliśmy się, jak mogliśmy, rozmawialiśmy o różnych koncepcjach zarówno z władzami miasta, jak i olsztyńską policją. Jednak ostatecznie, wspólnie z rektorem i miejskimi urzędami, zdecydowaliśmy, że nie chcemy doprowadzić do paraliżu komunikacyjnego miasta. 

Czy olsztyńscy studenci muszą się definitywnie pożegnać z paradą w tym roku? – Pojawiły się pomysły, aby poprowadzić ją inną, krótszą trasą, np. wzdłuż kampusu. Będziemy rozważać te możliwości – dodał rzecznik RUSS-u.

reklama

Zeszłoroczna parada:

Invalid Displayed Gallery

reklama

Najnowsze ogłoszenia

9 KOMENTARZY

9 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze