reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Pewny siebie 31-latek chciał wyjaśnić sprawę na komendzie. Zapomniał, co ma w kieszeniach

OleckoPewny siebie 31-latek chciał wyjaśnić sprawę na komendzie. Zapomniał, co ma w...

Jak sobie załatwić odsiadkę? Ten 31-latek zna przepis.

31-letni mieszkaniec powiatu oleckiego wszedł do jednostki z własnej woli, by zapytać, dlaczego szukali go funkcjonariusze. Nie wiedział, że jego nazwisko figuruje w systemie jako poszukiwanego. A to nie koniec zaskoczeń.

reklama

Zapytał o wizytę policji. Usłyszał, że ma do odbycia karę

Do zdarzenia doszło w piątek, 5 lipca. Mężczyzna pojawił się w Komendzie Powiatowej Policji w Olecku i zgłosił się do oficera dyżurnego. Tłumaczył, że był zaskoczony wizytą funkcjonariuszy w swoim miejscu zamieszkania, ponieważ nie miał pojęcia, w jakiej sprawie go szukają. Policjant postanowił sprawdzić dane 31-latka w systemach informatycznych. Wtedy sytuacja nabrała tempa.

Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olecku do odbycia miesiąca kary pozbawienia wolności. W tym momencie rozpoczęła się procedura zatrzymania.

reklama

Miał narkotyki w kieszeni. Sprawa znajdzie finał w sądzie

Podczas przeszukania zatrzymanego, policjanci znaleźli przy nim środki odurzające. Mężczyzna miał przy sobie narkotyki w kieszeni.

Tym samym poza zasądzonym wcześniej miesiącem odsiadki, odpowie teraz za posiadanie substancji zabronionych. Najbliższe dni spędzi w areszcie, a jego ciekawość – jak się okazało – może go kosztować znacznie więcej, niż się spodziewał.

Tego typu sytuacje nie zdarzają się często. Rzadko się bowiem zdarza, że osoba poszukiwana sama zgłasza się do jednostki, nieświadoma własnego statusu w systemie. Jak podkreślają policjanci, każda wizyta w komendzie jest rejestrowana i poddawana rutynowej weryfikacji tożsamości. Dla 31-latka z Olecka ta rutyna zakończyła się niespodziewanym pobytem w areszcie.

źródło: KPP Olecko

Tym żyje Olsztyn

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze

Kierowcy z Olsztyna zyskali nowe miejsce do serwisowania aut. Obsłużą tu praktycznie każdą markę

Przy salonie MG przy ul. Partyzantów 26 działa Centrum Serwisowe Partyzantów – nowoczesny, niezależny serwis multimarkowy.

Zielona rewolucja w Gutkowie. Niższe rachunki dla mieszkańców na Osiedlu SLOW

Jak kolektory słoneczne i standardy Ippon Group obniżą rachunki mieszkańców Osiedla SLOW?

Płyn hamulcowy i zacisk – kiedy wymaga regeneracji i należy go wymienić i dlaczego kontrola poziomu nie wystarcza?

Sprawność układu hamulcowego decyduje o Twoim bezpieczeństwie podczas codziennej jazdy samochodem.

Japońskie wagyu w Olsztynie. Takich burgerów nie zjecie nigdzie indziej w mieście

Pierwsze miejsce w Olsztynie, gdzie zjecie burgera z japońskim wagyu, czyli z najsłynniejszej wołowiny świata.

Jak rozpoznać, że soczewki kontaktowe są źle dobrane

Soczewki kontaktowe mogą sprawiać kłopot nawet wtedy, gdy na początku dają dość dobre widzenie.

TOP 4 kierunki na wakacje z dziećmi. Który będzie najlepszy dla Twojej rodziny? 

Doświadczeni doradcy z salonu Wakacje.pl Olsztyn Kościuszki pomogą wybrać ofertę, która spełni wasze oczekiwania. Eksperci uwzględniają wiek dzieci, budżet, standard hotelu, długość transferu oraz dostępne udogodnienia.

Jak nauczyć się rysować od podstaw – poradnik dla dorosłych początkujących

Nie potrzeba do tego drogiego sprzętu ani wyjątkowych predyspozycji – wystarczy chęć nauki i odrobina cierpliwości.

WPI 90 dla producentów – izolat białka serwatkowego do napojów i odżywek

WPI 90 to izolat białka serwatkowego dla producentów napojów, odżywek i żywności funkcjonalnej.

Muzyka, woda i zieleń. Darmowy, letni festiwal w Augustowie już wkrótce

Od 6 do 9 sierpnia Augustów zamienia się w festiwalowe miasto z koncertami m.in. Organka, IGO, Błażeja Króla, Ani Rusowicz czy zespołu Łąki Łan.
reklama
reklama