Prezydent Piotr Grzymowicz pochwalił się na swoim Facebooku Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym, który powstał koło Dworca w Olsztynie.
Wszystko pięknie wygląda widziane z drona. Prezydent napisał: – Zintegrowane Centrum Przesiadkowe mimo zimy może się podobać, zwłaszcza widziane z lotu drona. Teraz czekamy na wiosnę, piękną zieleń i …nowy dworzec!
Część internautów nie wpadło jednak w zachwyt, gdy zauważyli, że przy dworcu nie ma parkingu dla samochodów. Miejsca postojowe dla aut w tym miejscu, to odwieczny problem. Szkopuł w tym, że teraz w ogóle ich nie ma. Prezydent zaczął się tłumaczyć.

Piotr Grzymowicz chcąc odsunąć od siebie odpowiedzialność wskazał winnych. Przedstawiciele stowarzyszenia Forum Rozwoju Olsztyna nie kazali długo czekać na ripostę.

Kolejny komentarz merytorycznie punktuje Grzymowicza.

Następną wypowiedzią Birezowski atakuje także PKP oraz spółkę, która kupiła teren PKS.

Nie trudno wywnioskować, że Urząd Miasta i Forum Rozwoju Olsztyna mają różne podejście do zaistniałego problemu. Ta publiczna wymiana zdań pokazała, że problem narastał od dawna. Nikt nie czuje się za niego odpowiedzialny. Obydwie strony oskarżają się wzajemnie. Pytanie gdzie w tym wszystkim są mieszkańcy Olsztyna i podróżni?
Mimo, iż dworzec należy do PKP i spółka jest odpowiedzialna za wybudowanie parkingu, to infrastruktura leży w obrębie miasta wojewódzkiego. Kiedy nowy dworzec lub parking powstanie nie wiadomo.
Internauci napisali co o tym myślą. Przytaczamy jeden z wielu komentarzy.

Całość dyskusji można przeczytać pod tym postem.
