fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

7.4 C
Olsztyn
środa, 27 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Grzymowicz niepoważny? Wpis na Facebooku wywołał ostre komentarze. W tle parking przy dworcu


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Prezydent Piotr Grzymowicz pochwalił się na swoim Facebooku Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym, który powstał koło Dworca w Olsztynie.

Wszystko pięknie wygląda widziane z drona. Prezydent napisał: – Zintegrowane Centrum Przesiadkowe mimo zimy może się podobać, zwłaszcza widziane z lotu drona. Teraz czekamy na wiosnę, piękną zieleń i …nowy dworzec! 

Część internautów nie wpadło jednak w zachwyt, gdy zauważyli, że przy dworcu nie ma parkingu dla samochodów. Miejsca postojowe dla aut w tym miejscu, to odwieczny problem. Szkopuł w tym, że teraz w ogóle ich nie ma. Prezydent zaczął się tłumaczyć.

Źródło: facebook.com/PrezydentOlsztynaPiotrGrzymowicz

Piotr Grzymowicz chcąc odsunąć od siebie odpowiedzialność wskazał winnych. Przedstawiciele stowarzyszenia Forum Rozwoju Olsztyna nie kazali długo czekać na ripostę.

Źródło: facebook.com/PrezydentOlsztynaPiotrGrzymowicz

Kolejny komentarz merytorycznie punktuje Grzymowicza.

Źródło: facebook.com/PrezydentOlsztynaPiotrGrzymowicz

Następną wypowiedzią Birezowski atakuje także PKP oraz spółkę, która kupiła teren PKS.

Źródło: facebook.com/PrezydentOlsztynaPiotrGrzymowicz

Nie trudno wywnioskować, że Urząd Miasta i Forum Rozwoju Olsztyna mają różne podejście do zaistniałego problemu. Ta publiczna wymiana zdań pokazała, że problem narastał od dawna. Nikt nie czuje się za niego odpowiedzialny. Obydwie strony oskarżają się wzajemnie. Pytanie gdzie w tym wszystkim są mieszkańcy Olsztyna i podróżni?

Mimo, iż dworzec należy do PKP i spółka jest odpowiedzialna za wybudowanie parkingu, to infrastruktura leży w obrębie miasta wojewódzkiego. Kiedy nowy dworzec lub parking powstanie nie wiadomo.

Internauci napisali co o tym myślą. Przytaczamy jeden z wielu komentarzy.

Źródło: facebook.com/PrezydentOlsztynaPiotrGrzymowicz

Całość dyskusji można przeczytać pod tym postem.

 

9 KOMENTARZE

 1. Czego chceta, przezta klepisko w centrum miasta było niedawno i był to parking płatny.
  Ponadto umysły które służyły PRL (czytaj PZPR i Pan PG jako członek tej partii) nie są w stanie myśleć perspektywicznie, gdyż perspektywy były gotowe – opracowane w ZSRR.

 2. Nie jestem za Grzymowiczem, ale bądźmy poważni…..Pkp już dawno pokazało projekt dworca, który od 2 lat wisi w środku dworca pks. Parking ma się mieścić „w dworcu” tak jak jest to zrobione w galerii warminskiej.
  To fakt, że miasto jest źle zarządzane, aczkolwiek w tej sytuacji nie widzę powodu do najazdu na Prezydenta.
  Jakiegoś niedoinformowanego internautę poniosły emocje, wrzucił parę tekstów o komunie, BO KIEDYŚ TO BYŁO i reszta jak zwykle…stado bez mózgu, milion komentarzy…co najlepsze, to jest ten sam komentarz tylko napisany na 15 sposobów przez innych ludzi. No i oczywiście Kurier Olsztyński wykorzystując sytuację, zrobił nalot na Prezydenta ….
  Drogi redaktorze, jeżeli to czytasz. Powiedz mi, czy to jest niezależny kurier?
  Jestem PRZECIW Grzymowiczowi, ale nie powinno się wieszać psów na człowieku, który rzeczywiście wywiązał się ze zrobienia tego całego punktu przesiadkowego co było w umowie z pkp. Zamiast sie cieszyć, ze w końcu WYPIER***Ą ten dworzec w powietrze i wybudują nowy z PARKINGIEM i GALERIĄ, to NIE. Jesteśmy POLAKAMI i WSZYSTKO nam NIE pasuje. Skończyły mi się durne argumenty to pierd**ę o KOMUNIE, bo WTEDY LEPIEJ BYŁO….Gdzie ja żyje…

  1
  1
  • Twój wywód miałby wartość gdyby nie to że operuje nieaktualnymi i nieprawdziwymi informacjami. PKP niczego nie wywiesiło na dworcu. Zrobiła to spółka Retail Provider. Na części dworca PKS rzeczywiście wisi wizualizacja projektu arch. Mariusza Ścisło, który od dawna jest już nieaktualny. Wystarczy pobieżnie śledzić informacje w tej sprawie żeby wiedzieć iż PKP i Retail nie dogadały się co do budowy wspólnego centrum handlowego z aneksem dworcowym a chcą realizować wszystko osobno. Stąd PKP wybiera od 2 lat projektanta na mały kurnik, który mają zamiar postawić w miejscu dzisiejszego budynku.

 3. Przede wszystkim to nie ma w Olsztynie dobrych dróg. Same dziury w asfalcie, co chwila trzeba omijać, żeby nie uszkodzić koła w samochodzie. Ludzie z innych miast śmieją się z Olsztyna, że mamy tak nieudolne władze. A to całe Zintegrowane Centrum Przesiadkowe to ładnie brzmi z nazwy, ale w rzeczywistości to zwykły bubel i bardzo, ale to bardzo niepraktyczny, wprowadzający jedynie chaos w tej okolicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

Zamieszkaj w Olsztynie

Wszystkich ludzi łączy pragnienie, żeby dobrze im się żyło w miejscu zamieszkania. Stolica województwa warmińsko-mazurskiego znakomicie odpowiada takim wymaganiom. Naukowcy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wraz...

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Trwają dostawy środków ochrony dla szpitali i przedszkoli

Z magazynów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego rozwożone są środki ochrony osobistej, które trafiają do szpitali, zespołów ratownictwa medycznego i przedszkoli. W zasobach, które najpierw dotarły w...

Konkurs