Realizując strategię rozwoju, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie dba nie tylko o rozwój naukowy, ale również o komfort studiujących i pracowników. Z myślą o nich powstają kolejne strefy relaksu i cichej nauki. W ostatnim czasie takie miejsca pojawiły się na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt oraz Wydziale Medycyny Weterynaryjnej, a plany przewidują ich dalszą rozbudowę.
Nowo powstałe strefy to przestrzenie, w których studenci mogą odpocząć między zajęciami, pouczyć się w spokoju, zjeść posiłek, a także naładować swoje urządzenia mobilne. Te “studenckie oazy” powstają w odpowiedzi na potrzeby studentów, którzy coraz częściej zgłaszali zapotrzebowanie na miejsca do odpoczynku i nauki.
Zastępczyni kanclerza ds. administracyjnych UWM zaznacza, że strefy te wspierają nie tylko dobre samopoczucie studentów i pracowników, ale także wpisują się w Strategię rozwoju Uniwersytetu na lata 2021-2030. Tego typu miejsca pomagają w regeneracji, odprężeniu umysłu oraz sprzyjają kreatywności i integracji, a także zwiększają komfort studiowania i umożliwiają pracę zarówno indywidualną, jak i grupową.
“Stajnia” na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt
Jednym z nowych miejsc jest strefa wypoczynku na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt, która przyjęła nazwę “Stajnia” – nawiązując do dawnego klubu studenckiego, który działał w Domu Studenckim nr 9, kiedy wydział ten funkcjonował jeszcze jako Wydział Zootechniczny.
Prace nad strefą zakończyły się w czerwcu, ale ze względu na wakacje, studenci nie mieli jeszcze okazji z niej skorzystać. Oficjalne otwarcie planowane jest na październik. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski kontynuuje inwestycje w strefy wypoczynku i nauki, z myślą o wspieraniu komfortu studiowania i integracji społeczności akademickiej.
źródło: UWM, fot. UWM