0
4.3 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 grudnia, 2025
reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Karol Lizurej walczy o dofinansowanie dla Kętrzyna. Hala sportowa potrzebna już teraz!

KętrzynKarol Lizurej walczy o dofinansowanie dla Kętrzyna. Hala sportowa potrzebna już teraz!

Karol Lizurej, obecny zastępca burmistrza Kętrzyna i kandydat na to stanowisko w nadchodzących wyborach, znalazł się dzisiaj w centrum uwagi podczas podróży do stolicy. Wizyta ta miała na celu rozmowy o potencjalnym dofinansowaniu ważnych inwestycji dla Kętrzyna, w tym budowy nowej hali sportowej, która jest jednym z głównych punktów jego programu wyborczego.

reklama

Lizurej odbył serię spotkań w dwóch kluczowych ministerstwach, co może okazać się decydującym krokiem w kierunku realizacji zaplanowanych projektów. Pierwsze z tych spotkań odbyło się ze Sławomirem Nitrasem, ministrem sportu i turystyki. Podczas rozmowy Lizurej przedstawił plany budowy nowej hali sportowej, która ma nie tylko zaspokoić lokalne potrzeby mieszkańców Kętrzyna w zakresie sportu i rekreacji, ale również stać się miejscem organizacji większych wydarzeń sportowych, przyciągając do miasta uczestników i turystów z całego kraju.

reklama

„Będziemy składać wniosek!” – zapowiedział z entuzjazmem Karol Lizurej, podkreślając determinację w dążeniu do realizacji tego ambitnego projektu.

Następnie Lizurej odwiedził Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, gdzie spotkał się z ministrem Jackiem Protasem. Tematem rozmów były dostępne środki finansowe, które mogłyby wspierać rozwój Kętrzyna, w tym właśnie budowę hali sportowej.

„Rozmawiałem z ministrem na temat środków, które dla Kętrzyna będą dostępne już za chwilę. Jesteśmy gotowi, by o nie aplikować” – zaznaczył Lizurej, wskazując na przygotowanie miasta do skorzystania z możliwości finansowania swoich inwestycji przez rządowe programy.

Wizyta w stolicy i rozmowy z przedstawicielami rządu świadczą o aktywnym podejściu Karola Lizureja do poszukiwania wsparcia dla lokalnych inicjatyw. Może to przynieść Kętrzynowi nie tylko nową halę sportową, ale i dodatkowe środki na inne ważne projekty. Oczekuje się, że szczegóły dotyczące potencjalnego dofinansowania zostaną ujawnione w najbliższym czasie. Mieszkańcy z pewnością będą niecierpliwie śledzić postępy w realizacji obietnic wyborczych Lizureja.

Przeczytaj także

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Włącz powiadomienia e-mail
Wyślij maila o
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

7 pomysłów na prezent pod choinkę dla niej

Kup coś, co wywoła uśmiech i zainspiruje.

Migracja do Shopify krok po kroku – o czym powinieneś wiedzieć?

Ważne jest zachowanie odpowiedniej kolejności działań.

Czy używany iPhone 15 Pro to rozsądny wybór dla wymagających użytkowników?

Zakup smartfona z najwyższej półki nie zawsze musi oznaczać sięganie po fabrycznie nowy egzemplarz.

Jaki prezent na święta przygotować własnoręcznie?

Dlaczego warto postawić na upominki bożonarodzeniowe zrobione samodzielnie.

Jak przygotować gabinet stomatologiczny do codziennej pracy? Niezbędne materiały i akcesoria

Właściwe przygotowanie gabinetu stomatologicznego gwarantuje bezpieczeństwo i efektywność pracy.

Horyzonty Przyszłości: Prognoza Dominacji Technologii i Filamentów w Świecie Druku 3D

Technologia druku 3D dynamicznie przekształca się w pełnoprawny sektor przemysłowy i konsumencki.

Czym są opakowania typu display?

Displaye łączą funkcję ochronną z prezentacyjną.

Metody testowania wytrzymałości i odporności ubrań roboczych

Profesjonalna odzież robocza przechodzi szereg testów, aby zapewnić bezpieczeństwo i trwałość.

Okulary przeciwsłoneczne w górach – jak chronić oczy na dużej wysokości?

Silne nasłonecznienie, odbicie promieni słonecznych od śniegu i zwiększone promieniowanie UV stwarzają ryzyko uszkodzeń oczu.
reklama
reklama