reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Marcin Kuchciński został nowym Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego

OlsztynMarcin Kuchciński został nowym Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Marcin Kuchciński nowym marszałkiem województwa.

We wtorek, 7 listopada 2023 roku, w trakcie LIV sesji Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego radni wybrali nowego marszałka regionu. Funkcję tę objął Marcin Kuchciński, którego kandydaturę przedstawił Miron Sycz. Kandydatką zgłoszoną przez radną Jolantę Andruszkiewicz z klubu Prawo i Sprawiedliwość była Bożenna Ulewicz. W tajnym głosowaniu większość radnych, bo aż 19, opowiedziało się za Kuchcińskim, podczas gdy Ulewicz zdobyła 11 głosów.

reklama

Po wyborze Marcin Kuchciński wyraził swoją radość i wspomniał 17-letnie doświadczenie w samorządzie, począwszy od Rady Miasta Olsztyna, aż po stanowisko wicemarszałka województwa. Obiecał zaangażować się w rozwój regionu, wykorzystując doświadczenie zdobyte na poprzednich stanowiskach. Powiedział również, że liczy na owocną współpracę z radnymi sejmiku.

Podczas sesji, oprócz wyboru marszałka, uzupełniono również składu Zarządu Województwa. Kandydatami na wicemarszałków byli Sylwia Jaskulska (dotychczasowa członkini Zarządu) oraz Miron Sycz (dotychczasowy wicemarszałek). W skład zarządu weszła również Maria Bąkowska, była sekretarz powiatu olsztyńskiego i szefowa gabinetu wojewody w latach 2007-2015. Skład uzupełnił Bogdan Bartnicki, który wcześniej pracował jako dyrektor Departamentu Infrastruktury i Geodezji w Urzędzie Marszałkowskim i pełnił funkcję przewodniczącego Rady Gminy Ostróda.

reklama

Zmiany w zarządzie oraz sejmiku to efekt październikowych wyborów parlamentarnych, w wyniku których dotychczasowy marszałek dr Gustaw Marek Brzezin oraz Jolanta Piotrowska z zarządu województwa uzyskali mandaty w Senacie RP, a radny wojewódzki Stanisław Gorczyca zasiadł w Sejmie RP. Mandaty radnych województwa przejęli odpowiednio Stanisław Żelichowski, Katarzyna Sobiech i Katarzyna Królak.

Podczas sesji radni wysłuchali informacji o transporcie lotniczym w regionie, przyjęli porozumienie o współpracy z okręgiem Dolj w Rumunii oraz ustanowili Warmińsko-Mazurskie Centrum Nowych Technologii. Kolejne zgromadzenie zaplanowano na 19 grudnia 2023 roku.

Nowo wybrany marszałek Marcin Kuchciński ukończył wydział ochrony środowiska i rybactwa śródlądowego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Pracował w sektorze prywatnym, gdzie pełnił rolę dyrektora Departamentu Pozyskiwania Inwestorów oraz członka w Radzie Inwestycyjnej Województwa. Pracowity i aktywny w życiu publicznym, znany jako były siatkarz AZS-u Olsztyn oraz miłośnik sportu, w tym biegania, żeglarstwa, wędkarstwa. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwóch córek.

źródło: Urząd Marszałkowski

Tym żyje Olsztyn

reklama
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze

Zwrot podatku z Austrii – jak wygląda rozliczenie i ile do odzyskania?

Jeśli pracowałeś w Austrii i odprowadzałeś zaliczki na podatek dochodowy, możesz ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku. Klucz to prawidłowe rozliczenie dochodów - złożone w terminie i z kompletem dokumentów.

Jak wyposażyć gabinet stomatologiczny — materiały eksploatacyjne i narzędzia

Kompletne wyposażenie gabinetu stomatologicznego obejmuje od 200 do 500 pozycji, a materiały eksploatacyjne mogą stanowić do 15% rocznych kosztów operacyjnych.

Światło, które tworzy klimat. Jak odmienić wnętrze bez remontu i wielkich kosztów?

Każdy z nas miewa momenty, kiedy domowe cztery kąty zaczynają wydawać się nieco nużące.

Sprzątanie po zgonie w wynajmie — kto naprawdę płaci za przywrócenie lokalu?

Śmierć najemcy w lokalu mieszkalnym generuje dla właściciela nieruchomości problemy prawne i finansowe.

Jak wygląda idealna wizyta w restauracji – od powitania po deser

Sukces restauracji to nie tylko dobre jedzenie, ale każdy, nawet najmniejszy element wizyty gościa.

Siła specjalistów – Oddział Chirurgii Szczękowej w Szpitalu Miejskim w Olsztynie

Gdy potrzebna jest precyzja i bezpieczeństwo Oddział Chirurgii Szczękowej Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie pomaga pacjentom w najtrudniejszych sytuacjach.

Fenomen cyfrowej tradycji. Dlaczego po latach wciąż chętnie wracamy do komputerowej klasyki?

Współczesny internet i rynki technologiczne rozwijają się w zawrotnym tempie.

Spodnie medyczne Medhoodie dla kobiet pracujących w szybkim tempie

Czy spodnie medyczne nadają się do wielogodzinnej pracy?

Sezon grillowy w pełni. Intermarché Olsztyn ma wszystko, czego trzeba

Planujesz grilla? Tutaj znajdziesz wszystko co potrzebne.

Kaniula dermatologiczna – dlaczego zyskuje coraz większą popularność w medycynie estetycznej?

Medycyna estetyczna nieustannie się rozwija, oferując coraz bardziej precyzyjne i komfortowe rozwiązania dla specjalistów oraz pacjentów.

Szafa do sypialni vs szafa do przedpokoju – czym się różnią i jak wybrać

Jak wybrać szafę do przedpokoju, aby stała się ona efektywnym centrum logistycznym dla całej rodziny i gości?

Pyłki drzew i kurz – jak dbać o wycieraczki samochodowe w maju?

Maj to czas, kiedy przyroda budzi się do życia, ale dla kierowców oznacza to także nowe wyzwania.

Funkcjonalne kabiny prysznicowe – przegląd najpopularniejszych modeli i kształtów

Łazienka w 2026 roku przestała być jedynie pomieszczeniem sanitarnym.

System rejestracji recepcji – nowoczesna obsługa gości i bezpieczeństwo firmy

System rejestracji recepcji – cyfrowa recepcja dla nowoczesnych firm.
reklama
reklama