fbpx
-4 C
Olsztyn
piątek, 1 grudnia, 2023
reklama
reklama

Skład zarządu województwa zmieniony

OlsztynSkład zarządu województwa zmieniony

Dwoje jego dotychczasowych członków zasiądzie w parlamencie. Ich miejsce zajmą Miron Sycz i Marcin Kuchciński.

reklama

W wyborach parlamentarnych Jacek Protas – pełniący funkcję wicemarszałka – oraz Anna Wasilewska, członek zarządu województwa, uzyskali mandaty poselskie. Wymusiło to więc decyzję o sprawnym uzupełnieniu składu zarządu.

Zgodnie z zawartą umową koalicyjną Platforma Obywatelska zgłosiła swoje kandydatury na nowych członków – zarząd regionalny PO zarekomendował Mirona Sycza i Marcina Kuchcińskiego. Tę decyzję poparło głosowanie członków sejmiku województwa, które odbyło się podczas poniedziałkowej (2.10) sesji.

reklama

Miron Sycz, który zastąpi Jacka Protasa na stanowisku wicemarszałka, był posłem na sejm przez dwie ostatnie kadencje, pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych, był członkiem Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Komisji Spraw Zagranicznych. Uczestniczył w pracach Polsko-Ukraińskiej Grupy Parlamentarnej, a także Polskiej Delegacji Polsko-Ukraińskiego Zgromadzenia Parlamentarnego. W latach 1999-2007 był radnym sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego, pełniąc w tym czasie funkcję przewodniczącego sejmiku. Przez wiele lat był również przewodniczącym rady nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Olsztyńska urzędniczka ponownie z ogromnym sukcesem w ogólnopolskim konkursie

Marcin Kuchciński jest dyrektorem departamentu pozyskiwania inwestorów Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W latach 2011-2012 był prezesem zarządu i dyrektorem ds. realizacji w firmie Metromex S.A. Od 2007 roku jest olsztyńskim radnym, jednak decyzją sądu ma stracić miejsce w radzie miasta, ponieważ mieszka poza granicami Olsztyna. Do wygaszenia jego mandatu wezwał także miejskich radnych wojewoda warmińsko-mazurski.

reklama

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Faber
3 listopada 2015 12:42

Moje pytanie ,co robi ten antypolski faszysta sycz , na takim stanowisku ? Dlaczego Ukrainiec ,potomek banderowca ,wychowany w nienawiści do Polaków zostaje wicemarszałkiem ? Polska sprzedawana krok po kroku…

Polecane
Ogłoszenia
Olsztyńska urzędniczka ponownie z ogromnym sukcesem w ogólnopolskim konkursie
Marcin Kuchciński został nowym Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego